FC Viitorul încheie la egalitate meciul cu Vitesse din turul secund al preliminariilor Europa League!

UPDATE / Final de meci la Ovidiu! FC Viitorul încheie la egalitate meciul tur cu Vitesse, scor 2-2, după ce a condus cu 2-0 datorită „dublei” lui Drăguș.

UPDATE ’79/ La doar cinci minute de la intrarea pe teren, Artean vede cartonașul roșu.

UPDATE ’74 / Gheorghe Hagi face o dublă schimbare. Intră Artean în locul lui Drăguș și Luchin, în locul lui Lima.

UPDATE ’72 / GOOL! Linssen restabilește egalitatea! Viitorul Vitesse 2-2!

UPDATE ’54 / GOOL! După doar cinci minute, Matavz înscrie pentru Vitesse și reduce din diferență. Viitorul – Vitesse 2-1!

UPDATE ’49 / GOOL! Viitorul intră foarte bine în a doua repriză! Denis Drăguș reușește dubla!

UPDATE ’44 / GOOL! Denis Drăguș deschide scorul cu puțin timp înainte de finalul primei reprize!

UPDATE ’30/ Schimbare la Viitorul: iese Mățan accidentat și intră Houri.

UPDATE / Începe meciul dintre Viitorul și Vitesse!

Viitorul: Cojocaru – Lima (Luchin ’74), Țîru, Mladen, De Nooijer – Achim, Băluță, Vână – Hagi, Drăguș (Artean ’74), Mățan (Houri ’30)
Rezerve: Buzbuchi, Luchin, Voduț, Ciobanu, Boboc, Artean, Houri
Antrenor: Gheorghe Hagi

Vitesse: Eduardo – Karavaev, Thelander, Clarke-Salter, Buttner – Foor (Bero ’84), Serrero – Beerens, Bruns (Gong ’68), Linssen – Matavs
Rezerve: Pasveer, Karami, Van der Werff, Clark, Darfalou, Gong, Bero
Antrenor: Leonid Slutski

Știrea inițială

FC Viitorul joacă joi, pe teren propriu, meciul tur al dublei manșe cu Vitesse Arnhem (Olanda), în cadrul turului secund al preliminariilor Europa League.

Partida se va disputa de la ora 18:00, iar fazele importante pot fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

După ce a trecut de Racing Luxembourg în primul tur competițional, învingând cu 2-0 în deplasare și remizând, 0-0, pe teren propriu, echipa lui Gheorghe Hagi se află în premieră în fața calificării în cel de-al treilea tur al Europa League.

Dacă vor reuși să treacă de Vitesse, constănțenii vor juca în runda următoare cu învinsa meicului dintre PAOK Salonic și FC Basel, din cadrul preliminariilor Ligii Campionilor. Echipa lui Răzvan Lucescu s-a impus în meciul tur cu scorul de 2-1.