BRD Bucharest Open, programul zilei. Buzărnescu s-a calificat în semifinale, Cîrstea se oprește în sferturi

UPDATE / Sorana Cîrstea se oprește în sferturi, după ce a fost învinsă cu scorul de 3-6, 6-3, 6-2, după o oră și 46 de minute de joc împotriva letonei Sevastova.

UPDATE / Mihaela Buzărnescu a trecut în două seturi de chinezoaica Wang, scor 7-6, 6-3, după două ore și șase minute de joc și s-a calificat în semifinalele competiției din București.

UPDATE / Cristian și Ruse au câștigat meciul de dublu din sferturi și s-au calificat în semifinalele competiției din Capitală. Din păcate, Irina Bara nu a reușit să treacă și ea mai departe la dublu, fiind eliminată în această fază competițională.


Știrea inițială

BRD Bucharest Open continuă la Arenele BNR cu meciurile din sferturile de finală, excepție făcând meciul dintre Jabeur și Zvonareva, amânat joi, din cauza ploii.

Mihaela Buzărnescu va juca împotriva chinezoaicei Wang, pentru un loc în semifinalele competiției din Capitală, în timp ce Sorana Cîrstea se va duela cu letona Sevastova, favorită la câștigarea trofeului.

Cristian, Ruse și Bara joacă și ele în sferturi, dar în cadrul probei de dublu.

Vezi aici rezultatele înregistrate joi

Programul zilei de vineri

Terenul central – începând cu ora 13:00
O. Jabeur (TUN) – V. Zvonareva (RUS) (optimi de finală, meciul a fost amânat din cauza ploii) 6-2, 6-2

După ora 15:00
L. Siegemund (GER) – P. Martic (CRO) 5-7, 6-4, 4-6 
Y. Wang (CHN) – M. Buzarnescu (ROU) 6-7, 3-6
A. Sevastova (LAT) – S. Cirstea (ROU) 3-6, 6-3, 6-2

După ora 20:30
O. Jabeur (TUN) or V. Zvonareva (RUS) – P. Hercog (SLO)

Terenul 4 – începând cu ora 13:00
J. Cristian (ROU) / E. Ruse (ROU) – M. Adamczak (AUS) / J. Moore (AUS) 7-6, 3-6, 10-4

După ora 15:00
I. Bara (ROU) / N. Geuer (GER) – D. Kovinic (MNE) / M. Zanevska (BEL) 1-6, 2-6

Etichetat cu: , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26