Mihaela Buzărnescu, după o nouă reacție nervoasă: „Vă mulțumesc că m-ați suportat”

După ce a câștigat primul set cu 6-3, în optimi la Bucharest Open, Mihaela Buzărnescu a fost condusă în setul secund cu 4-1, moment în care a cerut și intervenția antrenorului său.

Românca și-a vărsat nervii plângând și țipând că nu mai poate, dar antrenorul i-a spus să înceteze cu gândurile negative. După această scenă, Buzărnescu a întors scorul și a câștigat meciul cu 6-3, 7-5 și s-a calificat în sferturile de finală.

La finalul partidei, Miki le-a mulțumit spectatorilor că au suportat crizele ei de nervi.

„Publicul este în număr foarte mare și vreau să le arăt că joc bine. Am fost emoționată, pe parcursul setului doi mi-am pierdut din energie.

S-a acumulat oboseală și mi-e din ce în ce mai greu, dar mă refac și voi reveni. Vă mulțumesc că m-ați încurajat și că ați suportat tot ce am făcut pe teren. Datorită fanilor am venit, să mă vadă în persoană”, a spus Buzărnescu, potrivit Digi Sport.