BRD Bucharest Open, rezultatele optimilor de finală. Încă o revenire incredibilă marca Mihaela Buzărnescu!

UPDATE / Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile de finală ale competiției din București, după un meci cu emoții. După un prim set foarte bun, românca a început mai greu setul secund și a fost condusă cu 4-1. Totuși, Miki a revenit și s-a impus cu scorul de 6-3, 7-5, după o oră și 50 de minute de joc.

UPDATE / Irina Bara se oprește în optimi, în urma înfrângerii suferite în fața jucătoarei din Slovenia, Polona Hercog, cu scorul de 7-5, 6-2, după o oră și 37 de minute de joc.

Știrea inițială

Ziua de miercuri aduce meciurile din optimile de finală la BRD Bucharest Open, fază competițională în care le vom vedea la treabă pe Irina Bara și Mihaela Buzărnescu, dar și pe Miriam Bulgaru la dublu.

Pe Sorana Cîrstea o vom vedea joi, tot în faza optimilor de finală.

Irina Begu a părăsit competiția încă din primul tur, chiar sub ochii liderului mondial Simona Halep, care a fost prezentă în tribunele Arenelor BNR pentru a-și susține colega și prietena (VEZI AICI REZULTATELE DE MARȚI).

Programul de miercuri:

Terenul central – începând cu ora 14:00
I. Bara (ROU) – P. Hercog (SLO) 5-7, 2-6
P. Parmentier (FRA) – Y. Wang (CHN) 6-7, 0-3 (retras)
T. Zidansek (SLO) – M. Buzarnescu (ROU) 3-6, 5-7

După ora 20:30
A. Sevastova (LAT) – A. Rus (NED) 6-1, 7-5

Grandstand – începând cu ora 16:00
A. Bondar (HUN) / M. Bulgaru (ROU) – M. Adamczak (AUS) / J.Moore (AUS) 4-6, 7-5, 6-10
I. Bara (ROU) / N. Geuer (GER) – U. Eikeri (NOR) / P. Leykina (RUS) 6-3, 6-4