VIDEO / FCSB a câștigat ultimul amical al verii, contra echipei lui Wesley Sneijder!

FCSB a câștigat vineri seară ultimul meci amical al verii, scor 2-1, în fața qatarezilor de la Al Gharafa. Dennis Man a marcat primul gol al roș-albaștrilor (17), iar Antonio Jakolis a adus victoria cu un gol norocos, cu pieptul, la ultima fază (90+1). Reușita adversarilor a fost semnată de vedeta Wesley Sneijder, cu un șut superb, din lovitură liberă (35).

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Bălașa (72 Nedelcu), Morais – Qaka (63 Pintilii), Ov. Popescu, Teixeira – Man, Fl. Tănase (72 Gnohere), Fl. Coman (60 Moruțan / 84 Jakolis)

Olimpiu Moruțan i-a dat emoții antrenorului Nicolae Dică, ieșind accidentat din meciul amical din Olanda. Mijlocașul în vârstă de 19 ani a intrat pe teren în minutul 60, iar 25 de minute mai târziu a părăsit suprafața de joc șchiopătând, fiind însoțit de unul dintre medicii steliștilor. În locul său a intrat Jakolis, care a și marcat golul victoriei în prelungirile partidei.

În precedentele amicale disputate în Olanda, vicecampioana Ligii I a remizat cu FC Bruges și Ajax Amsterdam, 1-1 în ambele partide, și a pierdut cu PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, scor 1-2.