Begu și Buzărnescu, eliminate în sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon

UPDATE / Deși au câștigat primul set, Irina Begu și Mihaela Buzărnescu au pierdut meciul din sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon, cu scorul de 7-5, 4-6, 4-6, după două ore și cinci minute de joc disputate împotriva perechii Nicole Melichar (SUA)/ Kveta Peschke (Cehia).

Știrea inițială

Irina Begu și Mihaela Buzărnescu se vor lupta miercuri, pentru un loc în semifinalele probei de dublu de la Wimbledon, împotriva perechii Nicole Melichar (SUA)/ Kveta Peschke (Cehia). Partida se va disputa nu mai devreme de ora 13:30.

Româncele s-au calificat în faza sferturilor de finală, după ce au trecut cu scorul de 7-6 (5), 6-4 de perechea Andreja Klepac (Slovenia)/Maria Jose Martinez Sanchez (Spania), într-o oră și jumătate de joc.

Begu și Buzărnescu au rămas singurele românce de la Wimbledon, după ce Monica Niculescu și Raluca Olaru au fost eliminate la dublu, respectiv dublu mixt (DETALII AICI).