Simona Halep este eliminată neașteptat de taiwaneza Su-Wei Hsieh, în turul trei la Wimbledon!

UPDATE 17:28 / Simona Halep pierde neverosimil setul decisiv și este eliminată în turul 3 la Wimbledon de Su-Wei Hsieh, scor 6-3, 4-6, 5-7, după două ore și 21 minute de joc.

UPDATE 16:25 / Taiwaneza egalează situația după ce își adjudecă setul 2 cu 6-4, în 37 de minute.

UPDATE 15:48 / Sportiva noastră câștigă primul set cu 6-3, în 41 de minute.

UPDATE 15:07 / A început meciul dintre Simona Halep și Su-Wei Hsieh.

Știrea inițială

Numărul 1 mondial Simona Halep va evolua sâmbătă împotriva taiwanezei Su-Wei Hsieh, 32 de ani, locul 48 WTA, în turul trei al turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Partida dintre Simona Halep și Su-Wei Hsieh va fi prima a zilei de pe terenul 1 și va începe la ora 15:00. Până acum, Halep și Hsieh s-au mai întâlnit o singură dată, în 2013, când Simona s-a impuns în primul tur la Cincinnati, scor 6-7 (5), 6-1, 6-2.

În turul doi, sportiva noastră a învins-o pe chinezoaica Saisai Zheng, scor 7-5, 6-0, în timp ce Su-Wei Hsieh a trecut de spaniola Lara Arruabarrena tot în două seturi, scor 6-3, 6-3.

Câștigătoarea meciului Halep – Hsieh va juca în optimi cu învingătoarea partidei Dominika Cibulkova – Elise Mertens.

Etichetat cu: , , , , , , , ,