Lista celor 21 de echipe care și-au câștigat dreptul de a promova în Liga a III-a

În urma meciurilor de baraj disputate între campioanele județene, 21 de echipe și-au câștigat dreptul de a promova în Liga a III-a.

Federația Română de Fotbal a felicitat, pe site-ul oficial, echipele care au obținut promovarea și a publicat lista completă a acestora.

Iată care sunt cele 21 de echipe promovate:

Regiunea 1
• ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ)
• ACS Gauss Bacău (Bacău)
• ACS Şomuz Fălticeni (Suceava)

Regiunea 2
• ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj)
• ACS Unu Fotbal Gloria (Bistriţa-Năsăud)
• CS Minaur Baia Mare (Maramureş)

Regiunea 3
• ACS SR Municipal Braşov (Braşov)
• ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) *
• CS Ocna Mureş (Alba)

* Pe rolul organismelor jurisdicţionale ale Federaţiei Române de Fotbal se află în curs de soluţionare dosarul 118/CL/2018, având ca obiect contestaţia clubului ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu) împotriva clubului ACS MSE Târgu Mureş (Mureş)

Regiunea 4
• CS Hunedoara (Hunedoara)
• ACS Dumbrăviţa (Timiş)
• CS Crişul Chişineu Criş (Arad) **

** Meciul retur din dubla manşă cu CS Petrolul Bustuchin (Gorj) nu s-a disputat deoarece gruparea din Bustuchin nu a asigurat asistenţă medicală în conformitate cu prevederile Regulamentului privind organizarea şi desfăşurarea jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga 3, ediţia 2018-2019. Prin urmare, acest meci va intra pe rolul organismelor jurisdicţionale ale Federaţiei Române de Fotbal, în vederea omologării rezultatului final.

Regiunea 5
• ACS Flacăra Horezu (Vâlcea)
• ACS Unirea Bascov (Argeş)
• U Craiova 1948 SA (Dolj)

Regiunea 6
• CSO Bragadiru (Ilfov)
• SC Fotbal Club R Bucureşti SA (Bucureşti)
• CS Venus Independenţa (Călăraşi)

Regiunea 7
• CS Medgidia (Constanţa)
• SCM Gloria Buzău (Buzău)
• CS Făurei (Brăila)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26