Încă o victorie pentru FC Viitorul în cantonamentul din Polonia!

FC Viitorul a disputat sâmbătă, un nou meci amical în cadrul cantonamentului din Polonia, împotriva formației Jagiellonia.

Fosta campioană a României s-a impus cu scorul de 2-1, datorită reușitelor lui Ianis Hagi, din minutul 59, respectiv Draguș, din minutul 67. Pentru polonezi a marcat Runje, încă din minutul 11.

Gheorghe Hagi a folosit următoarea formulă de joc: Cojocaru (64 Buzbuchi) – Lima (46 Băluţă), Ţîru (70 Leca), Hodorogea (70 Hodorogea), De Nooijer – Mladen (64 Boboc), Achim (46 Măţan) – Cicâldău (70 Houri), Vînă (83 Stoica), I. Hagi (83 Pitu) – Drăguş (83 Chera).

De cealaltă parte, antrenorul Ireneusz Mamrot a aruncat în joc următprul prim 11: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrovic, Guilherme – Romanchuk, Grzyb – Novikovas, Lazarevic, Pospisil – Sheridan, iar în repria a doua au mai jucat: Sandomierski, Wojcicki, Gutieri, Bodvar, Wlazlo, Bezjak, Frankowski, Adamec, Lapinski, Machaj, Klimala, Mystkowski, Klemenz.

Pentru FC Viitorul urmează încă o partidă amicală ce se va disputa sâmbătă, de la ora 17:30, contra formației Podbeskidzie Bielsko.