Astăzi aflăm ultimele echipe promovate în Liga a III-a! Trupa lui Bănel Nicoliță este ca și promovată

Rapid nu a avut nicio emoție la barajul de promovare în Liga a III-a și a trecut fără probleme de AFC Singureni, urmând să joace în sezonul următor în cel de-al treilea eșalon al fotbalului românesc.

Ultimele echipe promovate le vom afla sâmbătă, din următoarea listă de meciuri.

Rezultatele din tur

Regiunea 1

AFC Viitorul Albeşti – ACS Gauss Bacău 0-1 (0-0)
Ionuţ Furtună (63)

ACS Şomuz Fălticeni – CS Flacăra Muntenii de Sus 5-0 (2-0)
Eduard Bandi (9), George Neagoe (23 – pen.), Eduard Julei (50), Nicuşor Kuruc (69), Lucian Luchian (75)

Regiunea 2

CS Minaur Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin (Bihor) 0-0

Regiunea 3

CS Ocna Mureş (Alba) – Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) – nu se dispută
Unirea Cristuru Secuiesc nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 4

CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – CS Petrolul Bustuchin (Gorj) 4-0 (2-0)
Nicu Modan (10, 18, 55), Alin Pavel (62)

Regiunea 6

CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS Blejoi (Prahova) 5-1 (1-1)
Csaba Borbely (32), Mircea Ştefan (55 – pen., 59, 69), Ciprian Stoica (90+2) / Adrian Vintilă (18)

Regiunea 7

ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) – SCM Gloria Buzău (Buzău) 0-3 (0-2)
Andrei Cîmpeanu (5, 27), Gabriel Bobe (67 – pen.)

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila) 0-4 (0-2)
Stelian Nicoliţă (8, 37), Bănel Nicoliţă (71 – pen.), Viorel Gheorghe (90)

Echipele deja promovate:

Regiunea 1

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ) – AS Victoria Leţcani (Iaşi) – nu se dispută
Victoria Leţcani nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 2

CS Unirea Mirşid (Sălaj) – ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj) 2-4 (1-3), în tur 0-6

AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare) – ACS Unu Fotbal Gloria (Bistriţa-Năsăud) – nu se dispută
Energia Negreşti Oaş nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 3

ACS Nemere Ghelinţa (Covasna) – ACS SR Municipal Braşov (Braşov) 0-2 (0-1), în tur 0-1

ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu) – ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) 3-1 (2-0), în tur 0-2

Regiunea 4

AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin) – CS Hunedoara (Hunedoara) 1-2 (0-1), în tur 1-0

ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi) – ACS Dumbrăviţa (Timiş) 0-6 (0-2), în tur 0-5

Regiunea 5

CS Rapid Buzescu (Teleorman) – ACS Flacăra Horezu (Vâlcea) 0-1 (0-0), în tur 0-8

ACS Vediţa Coloneşti (Olt) – ACS Unirea Bascov (Argeş) 0-1 (0-1), în tur 1-2

U Craiova 1948 (Dolj) – AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa) – nu se dispută
Gloria 2015 Corneşti nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 6

CSO Bragadiru (Ilfov) – Abatorul Slobozia (Ialomiţa) 4-2 (2-1), în tur 1-1

Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti) – AFC Singureni (Giurgiu) 10-1 (4-0), în tur 7-0

Regiunea 7

CS Medgidia (Constanţa) – CSL Sportul Ciorăşti (Vrancea) 3-0 (2-0), în tur 2-2

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13