Programul complet al meciurilor de baraj pentru accederea în Liga a III-a. 14 echipe au obținut promovarea!

Manșa tur a barajelor la finalul cărora 21 de echipe îşi vor câştiga dreptul de a evolua în ediția viitoare a Ligii a III-a a fost programată sâmbăta trecută, primele 10 meciuri, iar astăzi, 23 iunie, au loc celelalte 7 meciuri. De asemenea, returul primelor 10 partide are loc tot astăzi.

Până acum, au promovat deja (prin „forfaitul” adversarilor, care n-au obținut CIS-ul) echipele FCU Craiova 1948, care trebuia să joace cu Gloria Cornești (Dâmbovița), Ceahlăul Piatra Neamț, al cărei adversar ar fi trebuit să fie AS Victoria Lețcani (Iași) și AS Unu FC Gloria Bistrița, care ar fi avut de înfruntat pe AS Negrești Oaș (Satu Mare). Altă echipă promovată fără baraj este Soda Ocna Mureș (Alba), fiindcă Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) n-a avut toate avizele luate.

Programul barajelor de promovare în Liga a III-a

Regiunea 1
AS Victoria Leţcani (Iaşi) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ), nu se dispută
23 iunie, tur
Avântul Albeşti (Botoşani) – ACS Gauss Bacău (Bacău) 0-1
ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) – Flacăra Muntenii de Sus 5-0

Regiunea 2
23 iunie, retur
ACS Unirea Mirşid (Sălaj) – ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj) 2-4 (în tur, 0-6)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (Bistriţa-Năsăud) – AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), nu se dispută
23 iunie, tur
CS Minaur Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin (Bihor) 0-0

Regiunea 3
23 iunie, retur
ACS Nemere Ghelinţa (Covasna) – ACS SR Municipal Braşov (Braşov) 0-2 (în tur, 0-1)
ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu) – ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) 3-1 (în tur, 0-2)
23 iunie, tur
CS Ocna Mureş (Alba) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita), nu se dispută

Regiunea 4
23 iunie, retur
AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin) – CS Hunedoara (Hunedoara) 1-2 (în tur, 1-0)
ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi) – ACS Dumbrăviţa (Timiş) 0-6 (în tur, 0-5)
23 iunie, tur
CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – AS Petrolul Bustuchin (Gorj) 4-0

Regiunea 5
23 iunie, retur
CS Rapid Buzescu (Teleorman) – ACS Flacăra Horezu (Vâlcea) 0-1 (în tur, 0-8)
ACS Vediţa Coloneşti (Olt) – ACS Unirea Bascov (Argeş) 0-1 (în tur, 1-2)
AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa) – FCU Craiova 1948 SA (Dolj), nu se dispută

Regiunea 6
23 iunie, retur
CSO Bragadiru (Ilfov) – CF Abatorul Slobozia (Ialomiţa) 4-2 (în tur, 1-1)
23 iunie, tur
CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS Blejoi (Prahova) 5-1

Regiunea 7
23 iunie, retur
CS Medgidia (Constanţa) – Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (Vrancea) 3-0 (în tur, 2-2)
SC Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti) – AFC Singureni (Giurgiu) 10-1 (în tur, 7-0)
23 iunie, tur
AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) – SCM Gloria Buzău (Buzău) 0-3
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila) 0-4

Meciurile care au turul pe 23 iunie vor avea returul pe 30 iunie. Echipele trecute cu roșu au obținut promovarea în Liga a III-a.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19