Trofeul Carpați pentru cadeți și juniori începe astăzi la Cluj-Napoca

Naționalele României de cadeți și juniori (feminin+masculin) participă în aceste zile, la Cluj-Napoca, la Trofeul Carpați în compania unor reprezentative puternice pe plan european.

În primele două zile, meciurile se dispută în Sala Polivalentă, iar duminică partidele vor avea loc atât în Sala Polivalentă, cât și în Sala Universității Babeș Bolyai. Toate meciurile sunt transmise live pe canalul de youtube al federației (youtube.com/frhromania), iar intrarea este liberă pentru spectatori.

Program Trofeul Carpați:

Vineri, 22 iunie, Sala Polivalentă
09.00 România A – România B, cadeți masculin, SP
10.30 Serbia – Lituania, cadeți masculin, SP
12.00 Austria-Muntenegru, cadete feminin, SP
13.30 România-Turcia, cadete feminin, SP
15.00 Italia-Olanda, juniori masculin, SP
16.30 România-Macedonia, juniori masculin, SP
18.00 Norvegia-Muntenegru, junioare feminin, SP
19.30 România-Danemarca, junioare feminin, SP

Sâmbătă, 23 iunie, Sala Polivalentă
09.00 România B – Serbia, cadeți masculin, SP
10.30 România A – Lituania, cadeți masculin, SP
12.00 Turcia-Austria, cadete feminin, SP
13.30 România–Muntenegru, cadete feminin, SP
15.00 Macedonia – Italia, juniori masculin, SP
16.30 România–Olanda, juniori masculin, SP
18.00 Norvegia-Danemarca, junioare feminin, SP
19.30 România–Muntenegru, junioare feminin, SP

Duminică, 24 iunie, Sala Polivalentă (SP) și Sala Universității Babeș Bolyai (SUBB)
09.00 România B- Lituania, cadeți masculin, SUBB
10.30 România A – Serbia, cadeți masculin, SUBB
12.00 Muntenegru-Turcia, cadete feminin, SUBB
13.30 Austria-România, cadete feminin, SUBB
09.00 Olanda-Macedonia, juniori masculin, SP
10.30 România-Italia, juniori masculin, SP
12.00 Muntenegru-Danemarca, junioare feminin, SP
13.30 România-Norvegia, junioare feminin, SP

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Handbal

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari812-9