Trofeul Carpați pentru cadeți și juniori începe astăzi la Cluj-Napoca

Naționalele României de cadeți și juniori (feminin+masculin) participă în aceste zile, la Cluj-Napoca, la Trofeul Carpați în compania unor reprezentative puternice pe plan european.

În primele două zile, meciurile se dispută în Sala Polivalentă, iar duminică partidele vor avea loc atât în Sala Polivalentă, cât și în Sala Universității Babeș Bolyai. Toate meciurile sunt transmise live pe canalul de youtube al federației (youtube.com/frhromania), iar intrarea este liberă pentru spectatori.

Program Trofeul Carpați:

Vineri, 22 iunie, Sala Polivalentă
09.00 România A – România B, cadeți masculin, SP
10.30 Serbia – Lituania, cadeți masculin, SP
12.00 Austria-Muntenegru, cadete feminin, SP
13.30 România-Turcia, cadete feminin, SP
15.00 Italia-Olanda, juniori masculin, SP
16.30 România-Macedonia, juniori masculin, SP
18.00 Norvegia-Muntenegru, junioare feminin, SP
19.30 România-Danemarca, junioare feminin, SP

Sâmbătă, 23 iunie, Sala Polivalentă
09.00 România B – Serbia, cadeți masculin, SP
10.30 România A – Lituania, cadeți masculin, SP
12.00 Turcia-Austria, cadete feminin, SP
13.30 România–Muntenegru, cadete feminin, SP
15.00 Macedonia – Italia, juniori masculin, SP
16.30 România–Olanda, juniori masculin, SP
18.00 Norvegia-Danemarca, junioare feminin, SP
19.30 România–Muntenegru, junioare feminin, SP

Duminică, 24 iunie, Sala Polivalentă (SP) și Sala Universității Babeș Bolyai (SUBB)
09.00 România B- Lituania, cadeți masculin, SUBB
10.30 România A – Serbia, cadeți masculin, SUBB
12.00 Muntenegru-Turcia, cadete feminin, SUBB
13.30 Austria-România, cadete feminin, SUBB
09.00 Olanda-Macedonia, juniori masculin, SP
10.30 România-Italia, juniori masculin, SP
12.00 Muntenegru-Danemarca, junioare feminin, SP
13.30 România-Norvegia, junioare feminin, SP

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Handbal

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26