Programul complet al meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Patru echipe sunt deja promovate!

Manșa tur a barajelor la finalul cărora 21 de echipe îşi vor câştiga dreptul de a evolua în ediția viitoare a Ligii a 3-a se va disputa pe 16 iunie (ora 18:00) şi 23 iunie (ora 17:30), în timp ce returul se va disputa pe 30 iunie.

Până acum, au promovat deja (prin „forfaitul” adversarilor, care n-au obținut CIS-ul) echipele FCU Craiova 1948, care trebuia să joace cu Gloria Cornești (Dâmbovița), Ceahlăul Piatra Neamț, al cărei adversar ar fi trebuit să fie AS Victoria Lețcani (Iași) și AS Unu FC Gloria Bistrița, care ar fi avut de înfruntat pe AS Negrești Oaș (Satu Mare). Altă echipă promovată fără baraj este Soda Ocna Mureș (Alba), fiindcă Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) n-a avut toate avizele luate.

Programul barajelor de promovare în Liga a III-a

Regiunea 1

16 iunie, ora 18:00
AS Victoria Leţcani (Iaşi) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ), nu se dispută

23 iunie, ora 17:30
Avântul Albeşti (Botoşani) – ACS Gauss Bacău (Bacău)
ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) – Flacăra Muntenii de Sus / FC 2007 Gârceni (Vaslui)

Regiunea 2

16 iunie, ora 18:00
ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj) – ACS Unirea Mirşid (Sălaj)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (Bistriţa-Năsăud) – AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare), nu se dispută

23 iunie, ora 17:30
ACS Bradul Vişeu de Sus / CS Minaur Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin (Bihor)

Regiunea 3

16 iunie, ora 18:00
ACS SR Municipal Braşov (Braşov) – ACS Nemere Ghelinţa (Covasna)
ACS MSE Târgu Mureş (Mureş) – ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu)

23 iunie, ora 17:30
CS Ocna Mureş (Alba) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita), nu se dispută

Regiunea 4

16 iunie, ora 18:00
CS Hunedoara (Hunedoara) – AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin)
ACS Dumbrăviţa (Timiş) – ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi)

23 iunie, ora 17:30
CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – AS Petrolul Bustuchin (Gorj)

Regiunea 5

16 iunie, ora 18:00
ACS Flacăra Horezu (Vâlcea) – CS Rapid Buzescu (Teleorman)
ACS Unirea Bascov (Argeş) – ACS Vediţa Coloneşti (Olt)
AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa) – FCU Craiova 1948 SA (Dolj), nu se dispută

Regiunea 6

16 iunie, ora 18:00
CF Abatorul Slobozia (Ialomiţa) – CSO Bragadiru (Ilfov)

16 iunie, ora 21:00
AFC Singureni (Giurgiu) – SC Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti)

23 iunie, ora 17:30
CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS Blejoi (Prahova)

Regiunea 7

16 iunie, ora 18:00
Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (Vrancea) – CS Medgidia (Constanţa)

23 iunie, ora 17:30
AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) – SCM Gloria Buzău (Buzău)
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila)

Meciurile care au turul pe 16 iunie vor avea returul pe 23 iunie, în timp ce acelea care dispută manşa întâi pe 23 iunie, vor avea returul pe 30 iunie.

Sursa: Digi Sport

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26