FC Voluntari își câștigă locul în Liga I la loviturile de departajare! Chindia a ratat toate penalty-urile!

UPDATE / FC Voluntari va activa și în sezonul următor în Liga I, după ce a pierdut cu 1-0 meciul de la Târgoviște, dar a învins cu 3-0 la penalty-uri. Dâmbovițenii nu au reușit să introducă mingea în poarta lui Mincă.

– Leasă înscrie! 0-3! Voluntari se menține în Liga I!

– Neguț trimite în bara transversală! 0-2

– Răuță trimite pe lângă poartă! 0-2

– Pencea ratează și el! 0-2

Marinescu face 0-2!

– Cherchez execută prima lovitură a Chindiei și ratează! 0-1

– Voluntariul are prima lovitură! Execută Cernat și machează! 0-1

min. 120 / Final de prelungiri! Vom avea lovituri de departajare! Adrian Mutu pleacă la vestiare.

min. 118 / Mincă vede cartonașul galben.

min. 117 / Intră Florin Cernat în locul lui Căpățână.

min. 106 / Balaur îl faultează pe Cherchez și vede cartonașul galben.

min. 100 / Răuță vede cartonașul galben.

min. 95 / Schimbare la Chindia: iese Mihai, intră Nisipeanu.

min. 90+4 / Kovacs fluieră finalul reprizei secunde. Chindia duce meciul în prelungiri!

min. 80 / Iese Dumitrașcu, intră Alin Pencea.

min. 74 / A doua schimbare la Voluntari: iese Bălan, intră Voicu.

min. 68 / Chindia restabilește egalitatea la general! Ciobotariu marchează pentru gazde! Chindia – Voluntari 1-0!

min. 67 / Schimbare la Chindia: iese Stoica, intră Dinu.

min. 59 / Prima schimbare la Voluntari: iese Benzar și intră Ivanovici.

Pauză la Târgoviște! Chindia – Voluntari 0-0

min. 45 / Benzar vede cartonașul galben.

min. 30 / Bucurică își calcă adversarul și vede cartonașul galben.

min. 15 / Liviu Mihai vede și el cartonașul galben.

min. 12 / Florea trimite cu capul către poarta ilfovenii, dar mingea trece peste poartă.

min. 10 / Răzvan Horj îl faultează pe Florea și vede cartonașul galben.

min. 2 / Benzar execută o lovitură liberă dintr-o poziție favorabilă, dar mingea lovește bara dâmbovițenilor.

UPDATE min. 1 / Începe partida dintre Chindia Târgoviște și FC Voluntari cu peste 6.000 de spectatori în tribune.

Chindia: Aioani – Martac, D. Ciobotariu, Vătavu, Dumitraşcu – Neguţ, Rogoveanu, L. Mihai, Cr. Stoica – D. Florea, Cherchez
Antrenor: Nicu Croitoru

FC Voluntari: Mincă – Leasă, Balaur, Horj, Bucurică – Novac, Răuță, Căpățână, Marinescu, D. Benzar – Ad. Bălan
Antrenor: Adrian Mutu

Știrea inițială

FC Voluntari și Chindia Târgoviște vor disputa miercuri, manșa retur a barajului de menținere/promovare în Liga I. Meciul se va juca de la ora 17:30, iar momentele importante pot fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro

După 1-0 în tur pentru formația antrenată de Adrian Mutu, ilfovenii speră să încheie fără emoții acest baraj și să își continue parcursul în Liga I. De cealaltă parte, dâmbovițenii vor forța promovarea și le vor face viața grea celor de la Voluntari pe stadionul din Târgoviște.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de către Ionuț Balaur, în minutul 79, și ar putea conta enorm pentru FC Voluntari în economia acestui baraj.