Începe Campionatul Mondial din Rusia! Programul complet al meciurilor

Joi, 14 iunie, va începe Campionatul Mondial din Rusia. Echipa națională a țării gazdă va disputa meciul de deschidere la Moscova, împotriva reprezentativei Arabiei Saudite.

32 de echipe vor intra în competiție, acestea fiind împărțite în opt grupe a câte patru echipe, urmând să se dispute în total 64 de partide până pe 15 iulie, când vom afla câștigătoarea celui mai important trofeu.

Echipele vor juca meciurile de la Campionatul Mondial pe 12 stadioane din 11 orașe.

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 Franța – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 Franța – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 16:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 Croația – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 Argentina – Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 Islanda – Croația (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 15:00 Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 Brazilia – Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 Serbia – Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 15:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

30 iunie, ora 17:00 (optimi1) 1C – 2D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 (optimi2) 1A – 2B (Soci)
1 iulie, ora 17:00 (optimi3) 1B – 2A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 (optimi4) 1D – 2C (Nijni Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 (optimi5) 1E – 2F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 (optimi6) 1G – 2H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 (optimi7) 1F – 2E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 (optimi8) 1H – 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 17:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 – câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 – câștigătoare optimi6 (Kazan)
7 iulie, ora 17:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 – câștigătoare optimi8 (Samara)
7 iulie, ora 21:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 – câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale – Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 21:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică – Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 17:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE – Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 18:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL EXTERN, MONDIAL 2018

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13