Echipele calificate la Campionatul Mondial și-au stabilit cantonamentele! Unde se vor pregăti starurile

Campionatul Mondial din Rusia va debuta pe 14 iunie, iar cele 32 de echipe calificate au stabilit unde se vor cantona până pe 15 iulie.

Majoritatea echipelor se vor pregăti în apropierea capitalei Moscova, metropolei Sankt Petersburg sau pe malul Mării Negre.

Naționala lui Neymar se va pregăti la Soci, campioana mondială en-titre, la Moscova, echipa lui Messi, la Broniţîi (sud-estul Moscovei), iar pe Ronaldo îl vom găsi la Ramenskoe (sud-estul Moscovei).

Iată unde se vor pregăti echipele calificate la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A

Rusia: Himki (nord-vestul Moscovei)
Arabia Saudită: Sankt Petersburg (nord)
Egipt: Groznîi (sud)
Uruguay: Nijnîi Novgorod (centru)

Grupa B

Portugalia: Ramenskoe, sud-estul Moscovei
Spania: Krasnodar (sud-vest)
Maroc: Voronej (centru-vest)
Iran: Bakovka (regiunea Moscova)

Grupa C

Franţa: Istra (nord-vestul Moscovei)
Australia: Kazan (centru-est)
Peru: Şermetievo (nord-vestul Moscovei)
Danemarca: Anapa (sud-vest, pe malul Mării Negre)

Grupa D

Argentina: Broniţîi (sud-estul Moscovei)
Islanda: Ghelendjik (sud-vest, pe malul Mării Negre)
Croaţie: Viborgski (regiunea Sankt Petersburg, nord)
Nigeria: Esentuki (sud)

Grupa E

Brazilia: Soci (sud-vest, pe malul Mării Negre)
Elveţia: Togliatti (centru-vest, regiunea Samara)
Costa Rica: Sankt Petersburg (nord)
Serbia: Kaliningrad (enclavă la Marea Baltică, între Lituania şi Polonia)

Grupa F

Germania: Moscova
Mexic: Himki (nord-vestul Moscovei)
Suedia: Ghelendjik (sud-vest, pe malul Mării Negre)
Coreea de Sud: Sank Petersburg (nord)

Grupa G

Belgia: Krasnogorski (nord-vestul Moscovei)
Panama: Saransk (centru-est)
Tunisia: Rogozinino (sud-vestul Moscovei)
Anglia: Sankt Petersburg (nord)

Grupa H

Polonia: Soci (sud-vest, pe malul Mării Negre)
Senegal: Kaluga (sud-estul Moscovei)
Columbia: Kazan (centru-est)
Japonia: Kazan (centru-est)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL EXTERN, MONDIAL 2018

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13