Simona Halep trece de Kerber și se califică în semifinale la Roland Garros! Cu cine se va duela

UPDATE 17:22 / Simona Halep se impune cu scorul de 6-7, 6-3, 6-2, după două ore și 16 minute de joc în fața nemțoaicei Angelique Kerber și se califică în semifinalele turneului de la Roland Garros, unde o așteaptă Garbine Muguruza.

UPDATE 16:48 / Liderul mondial câștigă setul secund cu 6-3 și duce meciul în decisiv. Simona Halep este la un set distanță de semifinale la Roland Garros!

UPDATE 16:05 / Simona Halep pierde primul set în tie-break, scor 6-7 (2-7).

UPDATE 15:05 / Începe meciul dintre Simona Halep și Angelique Kerber!

Simona Halep va disputa miercuri, meciul din sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, împotriva jucătoarei germane Angelique Kerber, ocupanta locului 12 mondial.

Partida se va juca după ora 15:00, iar momentele importante pot fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

Românca s-a calificat în sferturi, după ce a trecut de Elise Mertens, locul 16 WTA, cu scorul de 6-2, 6-1, în timp ce Kerber a învins-o pe Caroline Garcia, locul 7 WTA, cu scorul de 6-2, 6-3, într-o oră și nouă minute de joc.