Dinamo învinge marea rivală și câștigă din nou titlul de campioană națională!

UPDATE / Dinamo se impune pe final cu scorul de 22-19 și câștigă din nou titlul de campioană națională.

UPDATE / La capătul unei prime reprize echilibrate cu doi portari senzaționali, Steaua conduce la pauză cu scorul de 13-10.

UPDATE / Începe finala dintre Steaua și Dinamo!

Știrea inițială

A sosit momentul să aflăm campioana națională la handbal masculin. CSA Steaua și HC Dinamo se duelează în cadrul meciului decisiv al finalei Ligii Naționale, joi, de la ora 20:30, în Sala Sporturilor din Chiajna. Informații despre partide veți putea găsi ulterior și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

După ce Dinamo a câștigat primul meci la loviturile de departajare, scor 27-25, la finalul unei remize la scorul de 26-26, steliștii s-au impus la limită în „Ștefan cel Mare”, în cea de-a doua partidă, scor 27-26.

„Câinii” trebuie să își apere trofeul pe terenul marilor rivali, iar Steaua are ambiția uriașă de a fura titlul dușmanilor de-o viață. Partida se va juca cu casa închisă, în fața suporterilor steliști, potrivit unei convenții semnate de cele două formații în vederea evitării incidentelor provocate de rivalitatea dintre cele două tabere.