REZULTATE / Liga a II-a, penultima etapă. Brăila trece de UTA, Snagovul marchează 11 goluri, iar Chindia a stricat sărbătoarea călărășenilor

Etapa cu numărul 37 din cadrul Ligii a II-a se va disputa în acest sfârșit de săptămână, excepție făcând meciul dintre Hermannstadt și Mioveni, programat joi.

Sibienii vor juca duminică în Cupa României, astfel că au primit înțelegere atât din partea organizatorilor competiției, cât și din partea adversarilor.

Dacia Unirea Brăila trebuie să o învingă pe UTA pentru a mai putea spera la menținerea în eșalonul secund, în aceeași situație fiind și Știința Miroslava, echipă ce joacă acasă cu Oradea.

Programul complet

Sâmbătă, 26 mai, ora 11:00
FINAL / ACS Foresta Suceava – CS Sportul Snagov SA 0-11 (Lică ‘3, ’42,  Borțoneanu ’14, Ferfelea ’37, Bustea ’38, Huiban ’50,  ’83, ’86, Tazouti ’64, ’76, Radu ’65)
FINAL / CS Ştiinţa Miroslava – CS Luceafărul Oradea 1-4 (Căruță ’60 / Rusu ‘5, ’27, ’74, Rocha ’58)
FINAL / AFC UTA Arad – ACS Dacia Unirea Brăila 1-5 (Buia ’18 / Pop ’10, ’41, ’55, Dima ’19, Cubleșan ’58)
FINAL / CS Afumaţi – FC Metaloglobus Bucureşti 2-1 (Olariu ‘9, Buduroi ’34 / Potecea ’51)

Sâmbătă, 26 mai, ora 12:30
FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Chindia Târgovişte 0-0

Sâmbătă, 26 mai, ora 19:00
FINAL / ACS ASU Politehnica Timișoara – AFC Ripensia Timișoara 2-1 (Plămadă ’11, Taub ’83 / Ungureanu ’15)

Duminică, 27 mai, ora 14:30
FINAL / CS Baloteşti – ACS FC Academica Clinceni 1-4 (Andrei ’49 / Blejdea ’23, Pațurcă ’45, Găină ’51, ’57)

Miercuri, 30 mai, ora 17:30
FINAL / AFC Hermannstadt – CS Mioveni 2-1 (Blănaru ’60, ’78/ Rădescu ’54)

Nu se dispută:
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – AFC ASA 2013 Târgu Mureş 3-0 (la masa verde)
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – Fotbal Club Argeş 0-3 (la masa verde)

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB18912
2CFR Cluj1694
3Sepsi Sfantu Gheorghe1595
4U Craiova 19481498
5Astra Giurgiu1485
6Gaz Metan Medias1480
7Poli Iasi149-3
8FC Viitorul139-1
9Dunarea Calarasi129-1
10Dinamo Bucuresti109-5
11Concordia Chiajna109-6
12FC Botosani89-2
13AFC Hermannstadt79-3
14FC Voluntari39-13