Simona Halep se califică în semifinalele turneului de la Roma, unde o așteaptă o veche cunoștință!

UPDATE / Simona Halep câștigă și setul al doilea, scor 6-3, și implicit meciul cu franțuzoaica Caroline Garcia, după o oră și 13 minute. În semifinale, sâmbătă, sportiva noastră o va avea ca adversară pe rusoaica Maria Șarapova.

UPDATE / Numărul 1 mondial câștigă fără probleme primul set, cu 6-2, în 35 de minute.

UPDATE / A început meciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia.

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma, după abandonul adversarei sale din faza precedentă,  Madison Keys, locul 14 WTA.

Liderul mondial se va duela pentru un loc în semifinale cu Caroline Garcia, locul 7 WTA, după ce franțuzoaica a trecut de Sloane Stephens, locul 10 WTA, cu scorul de de 6-1, 7-6 (7), într-o oră şi 33 de minute de joc.

Partida dintre Halep și Garcia se va juca vineri, de la ora 20:30, iar momentele importante ale întâlnirii pot fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.