REZULTATE / Liga I, etapele a 10-a și a 11-a din play-off și play-out! FCSB o învinge pe Astra, dar CFR Cluj este noua campioană a României!

În acest sfârșit de săptămână vom afla campioana României. Lupta se dă între CFR Cluj, liderul play-off-ului, și FCSB, echipa aflată pe locul secund, la doar un punct distanță.

Clujenii o găzduiesc pe Viitorul și au nevoie neapărat de victorie pentru a-și asigura trofeul. Același lucru putem spune și despre FCSB care este condamnată să câștige meciul cu Astra Giurgiu.

În play-out, Dinamo merge la Chiajna, iar Gaz Metan Mediaș, la Timișoara. Runda va fi deschisă cu duelul echipelor venite din Liga a II-a în acest sezon, dintre care doar una mai are șanse reale de a se menține în prima ligă.

Programul complet

Play-off, etapa a 10-a

Duminică, 20 mai, ora 20:45

FINAL / CSM Politehnica Iaşi – Club Sportiv U Craiova 1-2 (Kizito ’16 / Mateiu ’28, Băluță ’35)

Echipele de start:

Poli Iași: Rusu – Zaharia, Jagodinskis, Frăsinescu, Panțâru – Cioinac, Mihalache – Platini, Kizito, Jo – A. Cristea
Rezerve: Koșelev, Pedro Mendes, Danale, Chelaru, Bosoi, Ștefănescu, Vlădeanu
Antrenor: Flavius Stoican

CS U Craiova: Mitrovici – R. Popa, Kelici, T. Ferreira – Martici, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Glavina, Al. Băluță, Mitriță
Rezerve: L. Popescu, Andre Santos, Screciu, Rossi, Dimitrov, Gustavo, Burlanu
Antrenor: Devis Mangia


FINAL / SC Fotbal Club FCSB SA – AFC Astra 1-0 (Gnohere ’40)

Echipele de start:

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, Momcilovic – O. Popescu, Nedelcu – Teixeira, Budescu, F. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Larie, L. Filip, Găman, C. Tănase, D. Man
Antrenor: Nicolae Dică

Astra: Iliev – A. Stan, Erico, Polczak, Radunovic – S. Balaure, T. Seto, Mrzljak, F. Matei- Abang, Vera Urko
Rezerve: Lazar, R. Moise, Chiriac, Butean, L. Buş, Biceanu, V. Gheorghe
Antrenor: Gheorghe Mulțescu


FINAL / FC CFR 1907 Cluj SA – SC FC Viitorul Constanţa 1-0 (Djokovic ’43)

Echipele de start:

CFR: Arlauskis – Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora – Bordeianu, Hoban, Culio – Omrani, Ţucudean, Deac
Rezerve: Vâtcă, Luchin, L. Rus, Djokovic, Al. Ioniţă, Costache, Mailat
Antrenor: Dan Petrescu

Viitorul: Cojocaru – Hodorogea, Ghiţă, De Noojier – Mladen, Cicâldău, T. Băluţă, Vână, Ganea – I. Hagi, Voduţ
Rezerve: Buzbuchi, Ciobanu, Lima Lopes, Căpuşă, Gavra, D. Dumitrescu, Al. Măţan
Antrenor: Gheorghe Hagi


Play-out, etapa a 11-a

Vineri, 18 mai, ora 18:00

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ASC Juventus Bucureşti 2-1 (Fulop ‘6, Ursu ’52 / Leca ’16)

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly – Dalmau, Viera, I. Ursu, Sato – Ghinga, Petrovikj – Tandia, I. Fulop, Hamed – Hadnagy
Rezerve: Jovanovski, C. Dima, Burlanu, Filipe Oliveira, Alex Gorrin, Simonovski, Ross
Antrenor: Eugen Neagoe

Juventus: Drăghia – Kardes, Walace, M. Leca, Fl. Ștefan – Băjenaru, G. Simon, Ciobanu – Nicoară, Drăghici, C. Petre
Rezerve: Stoian, C. Ene, M. Constantinescu, Balgiu, Neacșu, Acolatse
Antrenor: Marius Baciu


Sâmbătă, 19 mai, ora 21:45

FINAL / CS Concordia Chiajna – SC Dinamo 1948 Bucureşti 0-4 (Palic ‘8, Salomao ’23 – 11 m, ’45, Pesic ’26)

Echipele de start

Concordia: Caparco – Bărboianu, Albu, A. Marc, Fota – Prepeliță, Bucșa – Grădinaru, Cristescu, Nivaldo – Pena
Rezerve: Vitkauskas, Patache, Batin, Babi, Manasse, Deaconu, Panait
Antrenor: Ionuț Badea

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Olteanu – Nistor, Mahlangu, Palic – Pesic, R. Moldoveanu, Salomao
Rezerve: Muțiu, Monroy, Popa, Șerban, Dudea, Marici, Romera
Antrenor: Florin Bratu


Duminică, 20 mai, ora 17:00

FINAL / SC FC Voluntari SA – AFC Botoşani 1-1 (Benzar ’35 / Golofca ’26)

Echipele de start:

Voluntari: Mincă – Achim, I. Balaur, Horj, Bucurică – Răuţă, Lazăr – Căpăţână, Cernat (cartonaș roșu ’20), D. Benzar – A. Voicu
Rezerve: Petrariu, Leasă, Ivanovici, Marinescu, Cazan, Novac, A. Bălan
Antrenor: Adrian Mutu

Botoşani: Pap – Burcă, Miron, Plămadă – Unguruşan, R. Oadiă, Achim, Muşat – Serediuc, Golubovic, Golofca
Rezerve: Cobrea, Dumitraş, Acsinte, J. Rodriguez, Chitoşcă, Moruţan, Axente
Antrenor: Costel Enache


Luni, 21 mai, ora 20:45

FINAL / ACS Poli Timişoara – CS Gaz Metan Mediaş 0-0

Echipele de start:

ACS Poli: Straton – Străuţ, Melinte, Şeroni, Raţ – Vaşvari, Artean – Ciucur, Bîrnoi, Oliva – M. Roman
Rezerve: Smaranda, Al. Munteanu, Drăghici, Ş. Enescu, Velcota, Zaluschi, L. Oprea
Antrenor: Adrian Neaga

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, Sîrghi, M. Constantin, Buşu – I. Cristea – Popovici, Olaru, Caiado Dias, Ely Fernandes – Rondon
Rezerve: Greab, Rosado, Chamed, Pîrvulescu, Fioretis, Romeo, Tîrcoveanu
Antrenor: Cristi Pustai


CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti501218
2FC Botosani33110
3OSK Sf Gheorghe32118
4Concordia Chiajna2912-4
5Gaz Metan Medias26112
6FC Voluntari2512-6
7ACS Poli Timisoara2311-5
8Juventus Bucuresti1612-13