REZULTATE / Liga I, etapa intermediară din play-out. Dinamo a învins codașa, iar Timișoara a fost surclasată în deplasare. Chiajna câștigă surprinzător la Botoșani! Voluntari rămâne fără portar și pierde la Mediaș

La mijlocul acestei săptămâni se dispută etapa a zecea din play-out-ul Ligii I, rundă intermediară, ce pune față în față liderul grupei și formația aflată pe ultima poziție.

ACS Poli Timișoara și Concordia Chiajna încearcă să scape de retrogradare, dar au misiune grea în deplasare, la Sfântu Gheorghe, respectiv Botoșani.

Programul complet

Marți, 15 mai, ora 18:30

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Poli Timişoara 3-0 (Fulop ’45+5, ’80, Tandia ’84)

Echipele de start

Sepsi: Niczuly – Dalmau, Viera, Ursu, Sato – Fulop, Ghinga – Oliveira, Tandia, Hamed – Kuku (cartonaș roșu ’40)
Rezerve: Jovanovski – Dima, Rodriguez, Burlacu, Petrovikj, Ross, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

ACS Poli: Straton – Străuţ, Cînu, Şeroni, Raţ – Vaşvari, Haruţ – Munteanu, Roman, Oliva – Drăghici
Rezerve: Smaranda – Oprea, Enescu, Bîrnoi, Velcotă, Zaluschi, Ciucur
Antrenor: Adrian Neaga


Marți, 15 mai, ora 21:00

FINAL / ASC Juventus Bucureşti – SC Dinamo 1948 Bucureşti 0-2 (M. Popescu ’64, Nistor ’72)

Echipele de start

Juventus București: Drăghia – Kardes, Leca, Wallace, D. Popescu – Balgiu, Drăghici – V. Gheorghe, Nicoară, Băjenaru – M. Constantinescu
Rezerve: 
R. Stoian, Acolatse, Ciobanu, C. Petre, Neacșu, G. Simion, Al. Ilie 
Antrenor: 
Marius Baciu

Dinamo: Penedo – Corbu, Katsikas, M. Popescu, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, Nistor – Salomao, Popa, Palic
Rezerve: 
Muțiu, Marici, Romera, Dudea, Pesici, I. Șerban, Longher
Antrenor: 
Florin Bratu


Miercuri, 16 mai, ora 18:30

FINAL / AFC Botoşani – CS Concordia Chiajna 0-1 (Batin ’19)

Echipele de start

FC Botoşani: A. Cobrea – Plămadă, A. Burcă, A. Miron – Moruțan, V. Achim, J. Rodriguez, N. Mușat – M. Roman, Golubovici, Golofca
Rezerve: Pap, Ungurușan, Acsinte, Dumitraș, Chitoșcă, Oaidă, Axente
Antrenor: Costel Enache

Concordia: Caparco – Bărboianu, Albu, A. Marc, N. Fota – Bucșa, Prepeliță – Bawab (cartonaș roșu ’16), M. Cristescu, Grădinaru – Batin
Rezerve: Vitkauskas, R. Deaconu, Patache, Pena, Nivaldo, Bumba, Enza Yamissi
Antrenor: Ionuț Badea


Joi, 17 mai, ora 20:45

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC FC Voluntari 1-0 (Olaru ’60)

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – Popovici, Sîrghi, M. Constantin, Bușu – L. Cristea – Caiado, Olaru, Chamed, Ely – Rondon
Rezerve: Greab, Fioretos, Pîrvulescu, Fytanidis, R. Romeo, Tîrcoveanu, Edinho Junior
Antrenor: Cristi Pustai

FC Voluntari: Balauru (cartonaș roșu ’80) – Pleașcă, C. Achim, Horj, Bucurică – Novac, Răuță – G. Deac, Fl. Cernat, Pîrcălabu – Ad. Bălan
Rezerve: Mincă, Leasă, I. Balaur, Ad. Voicu, P. Ivanovici, C. Lazăr, L. Marinescu
Antrenor: Adrian Mutu

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26