REZULTATE / Liga I, etapa intermediară din play-out. Dinamo a învins codașa, iar Timișoara a fost surclasată în deplasare. Chiajna câștigă surprinzător la Botoșani! Voluntari rămâne fără portar și pierde la Mediaș

La mijlocul acestei săptămâni se dispută etapa a zecea din play-out-ul Ligii I, rundă intermediară, ce pune față în față liderul grupei și formația aflată pe ultima poziție.

ACS Poli Timișoara și Concordia Chiajna încearcă să scape de retrogradare, dar au misiune grea în deplasare, la Sfântu Gheorghe, respectiv Botoșani.

Programul complet

Marți, 15 mai, ora 18:30

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Poli Timişoara 3-0 (Fulop ’45+5, ’80, Tandia ’84)

Echipele de start

Sepsi: Niczuly – Dalmau, Viera, Ursu, Sato – Fulop, Ghinga – Oliveira, Tandia, Hamed – Kuku (cartonaș roșu ’40)
Rezerve: Jovanovski – Dima, Rodriguez, Burlacu, Petrovikj, Ross, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

ACS Poli: Straton – Străuţ, Cînu, Şeroni, Raţ – Vaşvari, Haruţ – Munteanu, Roman, Oliva – Drăghici
Rezerve: Smaranda – Oprea, Enescu, Bîrnoi, Velcotă, Zaluschi, Ciucur
Antrenor: Adrian Neaga


Marți, 15 mai, ora 21:00

FINAL / ASC Juventus Bucureşti – SC Dinamo 1948 Bucureşti 0-2 (M. Popescu ’64, Nistor ’72)

Echipele de start

Juventus București: Drăghia – Kardes, Leca, Wallace, D. Popescu – Balgiu, Drăghici – V. Gheorghe, Nicoară, Băjenaru – M. Constantinescu
Rezerve: 
R. Stoian, Acolatse, Ciobanu, C. Petre, Neacșu, G. Simion, Al. Ilie 
Antrenor: 
Marius Baciu

Dinamo: Penedo – Corbu, Katsikas, M. Popescu, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, Nistor – Salomao, Popa, Palic
Rezerve: 
Muțiu, Marici, Romera, Dudea, Pesici, I. Șerban, Longher
Antrenor: 
Florin Bratu


Miercuri, 16 mai, ora 18:30

FINAL / AFC Botoşani – CS Concordia Chiajna 0-1 (Batin ’19)

Echipele de start

FC Botoşani: A. Cobrea – Plămadă, A. Burcă, A. Miron – Moruțan, V. Achim, J. Rodriguez, N. Mușat – M. Roman, Golubovici, Golofca
Rezerve: Pap, Ungurușan, Acsinte, Dumitraș, Chitoșcă, Oaidă, Axente
Antrenor: Costel Enache

Concordia: Caparco – Bărboianu, Albu, A. Marc, N. Fota – Bucșa, Prepeliță – Bawab (cartonaș roșu ’16), M. Cristescu, Grădinaru – Batin
Rezerve: Vitkauskas, R. Deaconu, Patache, Pena, Nivaldo, Bumba, Enza Yamissi
Antrenor: Ionuț Badea


Joi, 17 mai, ora 20:45

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC FC Voluntari 1-0 (Olaru ’60)

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – Popovici, Sîrghi, M. Constantin, Bușu – L. Cristea – Caiado, Olaru, Chamed, Ely – Rondon
Rezerve: Greab, Fioretos, Pîrvulescu, Fytanidis, R. Romeo, Tîrcoveanu, Edinho Junior
Antrenor: Cristi Pustai

FC Voluntari: Balauru (cartonaș roșu ’80) – Pleașcă, C. Achim, Horj, Bucurică – Novac, Răuță – G. Deac, Fl. Cernat, Pîrcălabu – Ad. Bălan
Rezerve: Mincă, Leasă, I. Balaur, Ad. Voicu, P. Ivanovici, C. Lazăr, L. Marinescu
Antrenor: Adrian Mutu

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2720-6
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1720-18
14FC Voluntari1119-19