Gyor a cucerit din nou Liga Campionilor la handbal feminin, după un meci dramatic cu Vardar!

După ce a învins-o pe CSM București în semifinalele Ligii Campionilor, Gyor a cucerit din nou marele trofeu în urma unei victorii dramatice în fața celor de la Vardar.

Echipa antrenată de Martin Ambros a câștigat la un gol diferență în prelungirile acestei întâlniri. După 9-9 la pauză și 20-20 după timpul regulamentar, cele două formații au jucat cap la cap în prelungiri, iar Vardar a ratat în ultimele secunde șansa de a egala și a duce meciul la loviturile de departajare.

Așadar, maghiarele câștigă pentru a patra oară Liga Campionilor cu Martin Ambros pe banca tehnică, după trofeele cucerite în anii 2013, 2014 și 2017.