Claudiu Keșeru și Cosmin Moți, din nou campioni cu Ludogoreț!

Ludogoreț a cucerit titlul de campioană a Bulgariei pentru a șasea oară consecutiv, cu două etape înainte de încheierea campionatului.

Echipa românilor Claudiu Keșeru și Cosmin Moți a remizat sâmbătă seara, scor 2-2, pe teren propriu, cu Levski, în cadrul etapei a 34-a din prima ligă a Bulgariei.

Fostul stelist a deschis scorul din penalty în minutul 5 și a fost scos de pe teren în minutul 71, în timp ce Moți a fost integralist. Cea de-a doua reușit a lui Ludogoreț a fost un autogol al lui Belaid, iar pentru Levski au punctat Prochazka și Cabral.

Odată cu această reușită a lui Keșeru, românul a ajuns la 26 de goluri marcate în campionatul Bulgariei, unde este golgheter. Acesta își dorește să evolueze în continuare din punct de vedere profesional.

„Îmi doresc să fiu cât mai bun din an în an. Ştiu că vin ani grei acum, dar mă simt excepţional şi cred că în acest sezon am avut avut cea mai bună formă de când am început fotbalul”, a declarat Claudiu Keşeru, potrivit Telekom Sport.

De cealaltă parte, Moți a mărturisit că nu s-a săturat să câștige titluri cu Lugodoreț. „Chiar acum am vorbit cu preşedintele clubului. Mai rămân aici până ajung la 10 titluri câştigate, apoi mă retrag”, a glumit Cosmin Moţi.