„Tigroaicele” și-au aflat adversarele din finala mică a Ligii Campionilor!

Vardar Skopje este a doua finalistă în Liga Campionilor la handbal feminin, după victoria fără dubii, scor 25-19, în fața lui Rostov-Don.

Astfel, finala mică se joacă duminică, de la 16:15, între CSM București și Rostov-Don, iar marea finală le va opune pe Gyor și Vardar Skopje, de la ora 19:00.

Vardar Skopje a controlat de la un capăt la celălalt meciul cu Rostov. Andrea Lekic și Andrea Penezic au fost cele mai bune jucătoare de pe teren. Rusoaicele nu au găsit soluții împotriva pătrunderilor acestora și a loviturilor de pe linia de 9 metri.

Campioana Macedoniei a mai avut un plus în Amandine Leynaud, care a făcut o primă repriză de excepție. Partea secundă a fost o cursă de urmărire fără succes a rusoaicelor. Ekaterina Ilina a dat semnalul unei palide reveniri, dar cele 3 goluri consecutive marcate în ultimul sfert de oră nu au fost suficiente, iar Vardar se califică pentru a doua oară consecutiv în ultimul act al Final Four-ului de la Budapesta.

Etichetat cu: , , , , , , , ,