REZULTATE / Liga I, etapa a 9-a din play-off și play-out. Dinamo câștigă în „Ștefan cel Mare” cu FC Botoșani! Teixeira, eroul FCSB-ului în această rundă!

Etapa a noua din play-off-ul și play-out-ul Ligii I se va disputa pe parcursul a patru zile, începând cu duelul ultimelor clasate, ACS Poli Timișoara și Juventus București.

Cea mai interesantă partidă se va disputa pe Stadionul „Ion Oblemenco”, acolo unde FCSB trebuie să o învingă pe Craiova pentru a-și păstra șansele la câștigarea titlului.

De cealaltă parte, Dinamo primește vizita celor de la FC Botoșani, care vin după eliminarea din Cupa României.

Programul complet

PLAY-OFF

Vineri, 11 mai, ora 21:45

FINAL / SC FC Viitorul Constanţa SA – ACSM Politehnica Iaşi 1-0 (Ianis Hagi ’84)

Echipele de start

Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Hodorogea, De Nooijer, Ganea – Lopes, Cicâldău, Vână – Gavra, Voduţ, I. Hagi
Rezerve: Tordai, Casap, Twumasi, Ciobanu, Mălăele, Căpuşă, Dumitrescu
Antrenor: 
Gheorghe Hagi

Poli Iași: Koșelev – Bosoi, Jagodinskis, Frăsinescu, Panţîru – Danale, Cioinac, Mihăescu (cartonaș roșu ‘9), Ştefănescu – Zaharia, Kizito
Rezerve: 
D. Rusu, Cristea, Zaharia, Chelaru, Rus, Dodan, Vlădeanu
Antrenor: 
Flavius Stoican


Duminică, 13 mai, ora 21:30

FINAL/ AFC Astra – FC CFR 1907 Cluj SA 0-2 (Țucudeanu ’12, Omrani ’32)

Echipele de start:

Astra: Iliev – Bejan, Dandea, Polczak – Butean, Takayuki, Mrzljak, Radunovici – Al. Stan, Abang, Matei
Rezerve: Lazar, V. Gheorghe, Erico, Moise, Balaure, Biceanu, L. Buș
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Hoban, Culio, Bordeianu – Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă, Luchin, Peteleu, Djokovici, Mailat, V. Costache, Al. Ioniță
Antrenor: Dan Petrescu

Luni, 14 mai, ora 20:45

FINAL / Club Sportiv U Craiova SA – SC Fotbal Club FCSB SA 0-1 (Teixeira ’86)

Echipele de start:

CS U Craiova: Mitrovici – R. Popa, Kelici, Tiago Ferreira – Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Gustavo, A. Băluță, Mitriță
Rezerve: L. Popescu, Burlacu, Briceag, Glavina, Martici, Screciu, Andre Santos
Antrenor: Devis Mangia

FCSB: Bălgrădean – R.Benzar, Planici, Momcilovici, J. Morais – Pintilii, Ov. Popescu – Teixeira, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Bălașa, Nedelcu, L. Filip, Budescu, Cr. Tănase, D. Man
Antrenor: Nicolae Dică

CLASAMENT


PLAY-OUT

Vineri, 11 mai, ora 17:00

FINAL / ACS Poli Timişoara – ASC Juventus Bucureşti 2-0 (Wallace – autogol ‘6, Vașvari – 11 m ’49)

Echipele de start

ACS Poli: Straton – Străuţ, Cînu, Raţ – Al. Munteanu, Artean, Vaşvari, Ţigănaşu – M. Roman, O. Drăghici, Bîrnoi
Rezerve: Curileac, Ciucur, Enescu, Velcota, Zaluschi, Maxi Oliva
Antrenor: Adrian Neaga

Juventus Bucureşti: Gavrilaş – Dima, Walace da Silva, Leca, D. Popescu – Balgiu – L. Drăghici, Acolatse, Băjenaru, Nicoară – Ciobanu
Rezerve: Drăghia, Simion, Neacşu, M. Constantinescu, C. Petre, Kardes, Fl. Ştefan
Antrenor: Marius Baciu


Sâmbătă, 12 mai, ora 13:00

FINAL / SC FC Voluntari SA – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-2 (Marinescu – pen. ’81 / Hamed ’17, Fulop ’21)

Echipele de start:

FC Voluntari: Balauru – Pleaşcă, Achim, Cazan, Bucurică – Lazăr, Sânmărtean – G. Deac, Marinescu, Benzar – Bălan
Rezerve: Petrariu – Horj, Novac, Cernat, Căpăţînă, Pîrcălabu, Voicu
Antrenor: Adrian Mutu

Sepsi: Niczuly – Dalmau, Viera, Ursu, Sato – Ghinga, Petrovikj – Oliveira, Fulop, Hamed – Tandia
Rezerve: Fejer – Gorrin, Kuku, Ross, Hadnagy, Dima, Burlacu
Antrenor: Eugen Neagoe


Sâmbătă, 12 mai, ora 21:30

FINAL / SC Dinamo 1948 Bucureşti – AFC Botoşani 2-0 (Salomao ’34, ’53)

Echipele de start

Dinamo: Penedo – Corbu, Katsikas, M. Popescu, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, Nistor – Moldoveanu, Popa, Salomao
Rezerve: 
Muțiu, Romera, Marici, Palici, Dudea, Pesici, I. Șerban
Antrenor: 
Florin Bratu

FC Botoșani: Pap – Dumitraș, Burcă, Miron, Acsinte – Moruțan, Rodriguez – M. Roman, Vl. Achim, Golofca – Axente
Rezerve: 
Cobrea, Mușat, Plămadă, Oaidă, Serediuc, Golubovici, Tincu
Antrenor: 
Costel Enache


Duminică, 13 mai, ora 13:00

FINAL / CS Concordia Chiajna – CS Gaz Metan Mediaş 0-0

Echipele de start:

Chiajna: Caparco – Bărboianu, Albu, Marc, Fota – Bucşa, Prepeliţă – Bawab, Cristescu, Bumba – Batin.
Rezerve: Vitkauskas – Patache, Enza-Yamissi, R. Deaconu, Pena, Nivaldo, Grădinaru.
Antrenor: Ionuț Badea

Gaz Metan: Pleşca – Popovici, Fytanidis, M. Constantin, Buşu – I. Cristea – Tîrcoveanu, Caiado, Chamed, E. Fernandes – Rondon.
Rezerve: Greab – Creţu, Romeo, Sîrghi, Pîrvulescu, Olaru, Fioretis
Antrenor: Cristi Pustai

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19