REZULTATE / Liga a III-a, etapele a 24-a și a 28-a. Petrolul a promovat în Liga a II-a! Oțelul a stat, iar Farul și Universitatea Cluj au câștigat la limită, acasă

În acest sfârșit de săptămână se vor derula etapa cu numărul 24 pentru Seriile a II-a și a III-a și etapa cu numărul 28 a Seriilor I, a IV-a și a V-a, în cadrul Ligii a III-a.

Toate partidele se vor juca de la ora 18:00, excepție făcând meciul dintre Petrolul Ploiești și CS Mioveni 2, care va avea loc pe Stadionul „Ilie Oană”, de la ora 14:00.

Oțelul Galați stă, iar Farul Constanța și Universitatea Cluj joacă pe teren propriu.

PROGRAMUL COMPLET

Seria I, etapa a 28-a

Vineri, 11 mai, ora 18:00
CSM Paşcani – ACS KSE Târgu Secuiesc 1-6
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Sporting Lieşti 2-1

Sâmbătă, 12 mai, ora 18:00
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Roman 3-5
CSM Bucovina Rădăuţi – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
CSM Focşani 2007 – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-0
AFC Hărman – CS Aerostar Bacău 3-4

Nu se dispută:
AFC Metalosport Galaţi – CS Avântul Valea Mărului (ambele echipe au fost excluse din competiție)

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi stă.

CLASAMENT


Seria a II-a, etapa a 24-a

Vineri, 11 mai, ora 18:00
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 8-0
CSM Râmnicu Sărat – ACS Înainte Modelu 4-1
SC FC Voluntari SA 2 – AFC Unirea 04 Slobozia 1-1

Sâmbătă, 12 mai, ora 18:00
AFC Progresul 1944 Spartac – AFC Metalul Buzău 3-0
ASSCS Farul Constanţa – SC Fotbal Club FCSB SA 2 3-2
ACS Victoria Traian – ACSM Olteniţa 1-6
AS FC Agricola Borcea – ACS Sportul Chiscani 3-1

CLASAMENT


Seria a III-a, etapa a 24-a

Vineri, 11 mai, ora 18:00
AFCM Alexandria – CS Atletic Bradu 6-0
CS Concordia Chiajna 2 – AFC Astra 2 0-1
CSM Flacăra Moreni – SC Popeşti-Leordeni 3-1

Sâmbătă, 12 mai, ora 14:00
ACS Petrolul 52 – CS Mioveni 2 3-1

Sâmbătă, 12 mai, ora 18:00
CS Tunari – ACS Viitorul Domneşti 12-0
AS FC Aninoasa – CS Sporting Roşiori 2008 3-2

ACSF Voinţa Turnu Măgurele stă.

CLASAMENT


Seria a IV-a, etapa a 28-a

Vineri, 11 mai, ora 18:00
ACSO Filiaşi – ACS Ghiroda 1-0
CS Millenium Giarmata – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
CNS Cetate Deva – CSM Lugoj 1-2
CS Naţional Sebiş – AFC Hermannstadt 2 2-0

Sâmbătă, 12 mai, ora 18:00
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CSM Școlar Reșita 0-2
ACS Şirineasa – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 7-1
CS Internaţional Băleşti – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 0-0

CS Şoimii Lipova stă.

CLASAMENT


Seria a V-a, etapa a 28-a

Vineri, 11 mai, ora 18:00
ACS Performanţa Ighiu – CS Iernut 6-2
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – CS Gaz Metan Mediaş 2 2-1

Sâmbătă, 12 mai, ora 18:00
ACS FC Avrig – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 4-0
AS FC Universitatea Cluj – AFC Metalurgistul Cugir 1939 3-2
AFC Unirea Tăşnad – CSM Avântul Reghin 3-1
FC Unirea Dej – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-3

Nu se dispută:
ACS Viitorul Ghimbav – ACS Fotbal Comuna Recea 0-3 (la masa verde)

ACS Industria Galda stă.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj4795
2FCSB4697
3FC Viitorul3593
4CS U Craiova359-1
5Astra Giurgiu339-1
6CSM Poli Iasi249-13
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti471116
2OSK Sf Gheorghe32118
3FC Botosani32100
4Concordia Chiajna2611-6
5Gaz Metan Medias25102
6FC Voluntari2410-4
7ACS Poli Timisoara2210-5
8Juventus Bucuresti1611-11