Reacția Simonei Halep, după înfrângerea din „sferturile” turneului de la Madrid: „Aş fi putut să schimb nişte lucruri”

Simona Halep a fost învinsă în premieră de Karolina Pliskova, cu scorul de 6-4, 6-3, și a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor de finală.

Liderul mondial a explicat de ce nu a putut reuși mai mult pe teren și a lăudat jocul adversarei sale din Cehia, locul 6 WTA.

„Am început meciul foarte bine. Am jucat un meci foarte prost, la 2-0, am greşit nişte mingi uşoare, am făcut şi o dublă greşeală. A reintrat în meci. A dat numai linii, numai neţuri, m-a demoralizat un pic, dar e meritul ei, a jucat foarte bine azi. Nu spun că am jucat la nivelul meu maxim.

Aş fi putut să schimb nişte lucruri, în timpul meciului. A venit şi Darren să îmi explice, dar nu am fost capabilă de acest lucru astăzi. Data viitoare, cu siguranţă va fi mai bine. Am încercat, dar nu a mers”, a spus Halep, potrivit Digi Sport.