REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 33-a. UTA Arad a făcut instrucție cu Foresta Suceava! Dunărea a întors scorul cu Ripensia, iar Hermannstadt a trecut la limită de FC Argeș

Etapa cu numărul 33 din cadrul Ligii a II-a se va disputa în acest weekend, excepție făcând partida dintre Mioveni și Chindia, programată marți.

Liderul joacă pe teren propriu, în companiei Ripensiei Timișoara, iar sibienii lui Alex Pelici întâlnesc argeșenii lui Emil Săndoi. CS Afumați și Luceafărul Oradea vor câștiga trei puncte la masa verde, în urma retragerii din campionat a adversarilor.

Programul etapei

Sâmbătă, 5 mai, ora 11:00
FINAL / CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Ştiinţa Miroslava 1-0 (Cenaj ’73)
FINAL / CS Baloteşti – ACS Dacia Unirea Brăila 2-1 (Ion ’30, Nica ’68 / Țăranu ’65)
FINAL / AFC UTA Arad – ACS Foresta Suceava 8-1 (Popa ‘2, ’44, ’90,  Buia ’27, ’42, ’75, Hlistei ’48, Curtuiuș ’51 / Lupușor ’88)

Sâmbătă, 5 mai, ora 12:00
FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Ripensia Timișoara 3-1 (Munteanu ’47, Dobrosavlevici ’53, Pană ’83 / Toma ’30)

Sâmbătă, 5 mai, ora 13:00
FINAL / AFC Hermannstadt – Fotbal Club Argeş 1-0 (Crișan ’70)

Sâmbătă, 5 mai, ora 17:00
FINAL / ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Sportul Snagov SA 1-0 (Sorescu ’45+2)

Duminică, 6 mai, ora 11:00

FINAL / ACS FC Academica Clinceni – FC Metaloglobus Bucureşti 4-1 (C. Gheorghe ’24, Barbu – 11 m ’28, V. Mihalcea ’73, Răuță ’83 / Ghenovici ’10)

Marți, 8 mai, ora 19:30
FINAL / CS Mioveni – AFC Chindia Târgoviște 2-2 (Năstăsie ‘5, Rareș Lazăr ’45 / Liviu Mihai ’16, D. Florea 11 m – ’51)

Nu se dispută:
CS Afumaţi – AFC ASA 2013 Târgu Mureş 3-0 (la masa verde)
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – CS Luceafărul Oradea 0-3 (la masa verde)

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26