REZULTATE / Liga I, etapa a 8-a din play-off și play-out. Duel de la distanță pentru titlu: CFR Cluj a câștigat cu emoții în fața oltenilor, FCSB a pierdut neașteptat la Iași!

Runda cu numărul 8 din play-off, antepenultima, este marcată de duelul strâns pentru titlul de campioană, purtat de la distanță de FCSB și CFR Cluj.

Astfel, liderul se deplasează pe terenul lui CSM Poli Iași, luni, în ultima partidă a etapei, iar CFR Cluj are un meci tare, în Gruia, cu CS U Craiova.

În play-out, Dinamo încearcă să facă uitat eșecul de la Sfântu Gheorghe cu o victorie pe terenul lui Gaz Metan Mediaș.

Programul complet

PLAY-OFF

Vineri, 4 mai, ora 20:45

FINAL / SC FC Viitorul Constanţa SA – AFC Astra Giurgiu 1-1 (Drăguș ’76 / Abang ‘3)

Echipele de start:

FC Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ghiţă, De Nooijer, Cr. Ganea – Ciobanu, Cicâldău, Vînă – I. Hagi – Gavra, Măţan
Rezerve: Buzbuchi – Casap, Hodorogea, Drăguş, Duarte, Căpuşă, Dumitrescu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Astra: Iliev – Bejan, Polczak, Erico – Butean, Seto, Dandea, Radunovic – Stan, Abang, Fl. Matei
Rezerve: Lazar – Vera, V. Gheorghe, Biceanu, Buş, Moise, Balaure
Antrenor: Gheorghe Mulțescu


Sâmbătă, 5 mai, ora 20:45

FINAL / FC CFR 1907 Cluj SA – Club Sportiv U Craiova SA 1-0 (Camora ’75)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovici, Hoban, Culio – C. Deac, Țucudean, Mailtan
Rezerve: Vâtcă, A. Păun, Omrani, Al. Ioniță II, S. Luchin, A. Mureșan, V. Costache
Antrenor: Dan Petrescu

U. Craiova: L. Popescu – Screciu, Kelici, T. Ferreira – Dimitrov, Zlatinski, Mateiu, Bancu – Băluță, Andre Santos, Mitriță
Rezerve: Calncea, Popov, Burlacu, Gustavo, Briceag, Glavina, Martici
Antrenor: Devis Mangia


Luni, 7 mai, ora 20:45

FINAL / ACSM Politehnica Iaşi – SC Fotbal Club FCSB SA 1-0 (Andrei Cristea ’89)

Echipele de start

CSM Poli Iași: Rusu – Zaharia, Mihalache, Frăsinescu, Panțâru – Qaka (cartonaș roșu – ’74), Cioinac – Platini, Jo, Sin – A. Cristea
Rezerve: Koselev, Danale, Chelaru, Kizito, Mihăescu, Bosoi, Jagodinskis
Antrenor: Flavius Stoican

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planici, Bălașa, Momcilovici – Pintilii, Filip – Man, Budescu, Fl. Tănase – Alibec
Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Gnohere, Morais, Coman, Ov. Popescu, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

CLASAMENT


PLAY-OUT

Vineri, 4 mai, ora 18:00

FINAL / ACS Poli Timişoara – SC FC Voluntari SA 2-3 (Artean ’60, Roman ’75 / Benzar ‘7, Marinescu – pen. ’44, Bălan ’65)

Echipele de start:

ACS Poli: Straton – Haruţ, Melinte, Cânu, Raţ – Munteanu, Artean, Enescu, Ciucur – Drăghici, Roman
Rezerve: Smaranda, Şeroni, Bârnoi, Popovici, Velcota, Ţigănaşu, Străuţ
Antrenor: Adrian Neaga

FC Voluntari: Balauru – Pleaşcă, Achim, Horj, Bucurică – Novac, Sânmărtean – G. Deac, Marinescu, D. Benzar – Bălan
Rezerve: Petrariu, Ivanovici, Căpăţână, Lazăr, Voicu, Cazan, Leasă
Antrenor: Adrian Mutu


Sâmbătă, 5 mai, ora 15:30

FINAL / ASC Juventus Bucureşti – AFC Botoşani 0-3 (Golofca ‘5, Roman ’20, Axente ’31)

Echipele de start:

Juventus: Drăghia – Dima, Kardes, C.Ene, Fl. Ştefan – Balgiu – S. Drăghici, V. Gheorghe, G. Simion, Rabei – C. Ciobanu
Rezerve: Gavrilaș, Băjenaru, Neacșu, Constantinescu, Leca, C. Petre, Acolatse
Antrenor: Marius Baciu

FC Botoşani: Ed. Pap – Dumitraş, Miron, A. Burcă, Acsinte – Oaida, Rodriguez- Roman, Achim, Golofca – Axente
Rezerve: Cobrea, Tincu, Mușat, L.Fulop, Golubovici, Serediuc, Hazazi
Antrenor: Costel Enache


Duminică, 6 mai, ora 18:30

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC Dinamo 1948 Bucureşti 2-3 (Rondon ’32, ’38 / Hanca ’26, 11 m – ’45+2, D. Popa ’72)

Echipele de start

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, Fytanidis, Bușu, I. Cristea, Sg. Popovici, Olaru, Chamed, Ely, Rondon
Rezerve: Greab, Sârghi, Caiado, Târcoveanu, L. Manole, Pârvulescu, R. Romeo
Antrenor: Cristian Pustai

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Pesic, Moldoveanu, Salomao
Rezerve: Muțiu, Palic, D. Popa, L. Gheorghe, Dudea, Maric, Romera
Antrenor: Florin Bratu


Luni, 7 mai, ora 18:00

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Concordia Chiajna 0-2 (M. Cristescu ’29, Batin ’66)

Sepsi: Niczuly – Dalmau, Obsivac, C. Dima, D. Sato – Ghinga, Petrovikj – Kuku, Alex Gorrin, Tandia – Simonovski
Rezerve: Fejer, Y. Hamed, I. Ursu, M. Burlacu, F. Oliveira, Ross, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

Concordia: Caparco – Fota, Albu, Marc, Bărboianu – Bucșa, R. Deaconu – Bawab, M. Cristescu, Bumba – Batin
Rezerve: Vitkauskas, Pena, Grădinaru, Babici, Patache, Yamizi, Panait
Antrenor: Ionuț Badea

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj1154
2FCSB1057
3FC Viitorul752
4AFC Hermannstadt751
5Concordia Chiajna751
6Astra Giurgiu751
7Sepsi Sfantu Gheorghe751
8Dinamo Bucuresti75-1
9Gaz Metan Medias75-2
10FC Botosani651
11Dunarea Calarasi65-1
12U Craiova 1948550
13Poli Iasi55-6
14FC Voluntari15-8