REZULTATE / Liga a III-a, etapele a 23-a și a 26-a. Aerostar Bacău stă, iar Oțelul profită! Victorii clare pentru Farul și Petrolul, „U” Cluj a sărbătorit promovarea!

Acest sfârșit de săptămână ne propune, în al treilea eșalon fotbalistic, etapa a 23-a în seriile II și III și runda a 26-a în seriile I, IV și V.

Oțelul joacă la Galați și vrea să profite de pauza forțată a liderului Aerostar Bacău, Farul și Progresul Spartac au meciuri „afară”, Petrolul merge la Bradu, iar „U” Cluj încheie etapa, duminică, în propriul fief.

Programul complet

Seria I, etapa a 26-a

Vineri, 4 mai, ora 18:00
AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3

Sâmbătă, 5 mai, ora 18:00
CSM Bucovina Rădăuţi – ACS KSE Târgu Secuiesc 5-1
CSM Focşani 2007 – CSM Roman 2-1
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – ACS Olimpic Cetate Râşnov 2-0
AFC Hărman – CS Sporting Lieşti 5-2

Nu se dispută:
AFC Metalosport Galaţi – CSM Paşcani 0-3 (la masa verde)
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CS Avântul Valea Mărului 3-0 (la masa verde)

CS Aerostar Bacău stă.

CLASAMENT


Seria a II-a, etapa a 23-a

Vineri, 4 mai, ora 18:00
ACS Sportul Chiscani – SC FC Voluntari SA 2 2-3
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACS Victoria Traian 7-1
AFC Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat 2-0
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Progresul 1944 Spartac 3-5

Sâmbătă, 5 mai, ora 18:00
AFC Unirea 04 Slobozia – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 2-1
ACSM Olteniţa – AS FC Agricola Borcea 2-0
ACS Înainte Modelu – ASSCS Farul Constanţa 2-5

CLASAMENT


Seria a III-a, etapa a 23-a

Vineri, 4 mai, ora 18:00
ACS Viitorul Domneşti – AS FC Aninoasa 2-1
AFC Astra 2 – CSM Flacăra Moreni 2-1
CS Mioveni 2 – CS Concordia Chiajna 2 2-1
CS Atletic Bradu – ACS Petrolul 52 1-4

Sâmbătă, 5 mai, ora 18:00
SC Popeşti-Leordeni – CS Tunari 1-1
ACSF Voinţa Turnu Măgurele – AFCM Alexandria 2-2

CS Sporting Roşiori 2008 stă.

CLASAMENT


Seria a IV-a, etapa a 26-a

Vineri, 4 mai, ora 18:00
ACSO Filiaşi – Club Sportiv U Craiova SA 2 3-3
CS Şoimii Lipova – ACS Ghiroda 4-1
CS Millenium Giarmata – CSM Școlar Reșita 1-2
CNS Cetate Deva – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 11-1
CS Naţional Sebiş – CSM Lugoj 2-1
AFC Hermannstadt 2 – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 2-2

Sâmbătă, 5 mai, ora 18:00
CS Internaţional Băleşti – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-3

ACS Şirineasa stă.

CLASAMENT


Seria a V-a, etapa a 26-a

Vineri, 4 mai, ora 18:00
ACS Performanţa Ighiu – ACS FC Avrig 1-1
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – CS Iernut 7-1
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Industria Galda 4-1

Sâmbătă, 5 mai, ora 18:00
AFC Unirea Tăşnad – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
FC Unirea Dej – CSM Avântul Reghin 2-1

Duminică, 6 mai, ora 13:30
AS FC Universitatea Cluj – CS Gaz Metan Mediaş II 7-0

Nu se dispută:
ACS Viitorul Ghimbav – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-3 (la masa verde)

AFC Metalurgistul Cugir 1939 stă.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13