Echipa lui Cosmin Olăroiu, calificare la penalty-uri în sferturile Cupei Chinei. În minutul 89, Jiangsu Suning conducea cu 2-0!

Echipa lui Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale Cupei Chinei. Formaţia antrenorului român s-a impus cu 10-9, după penalty-uri, în deplasare cu Tianjin Quanjian. În timpul regulamentar, scorul fusese 2-2.

Jiangsu Suning părea să nu aibă emoţii pentru calificare, după ce vedeta Alex Teixeira, adus pentru 32 de milioane de euro de la Şahtior, a reuşit o dublă, în minutele 54 şi 68.

Doar că gazdele au găsit resurse nebănuite să revină, punctând în minutele 90 şi 90+3, prin H.Mi şi Axel Witsel. S-a trecut la executarea penalty-urilor, unde a fost nevoie de 9 serii pentru a se decide echipa calificată. Pentru Tianjin Quanjian au ratat Modeste şi Chu, în timp ce pentru echipa lui Olăroiu doar Paletta nu a înscris.

În sferturile competiţiei, Jiangsu Suning va întâlni învingătoarea din disputa Shenyang Urban – Guangzhou R&F.

Etichetat cu: , , , , , , , ,