Lui Șumudică îi merge tot mai rău în Turcia! Kayserispor a înregistrat a cincea înfrângere în ultimele șase meciuri

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a ajuns de nerecunoscut în campionatul din Turcia. Sâmbătă a bifat a cincea înfrângere în ultimele şase partide, 1-2, acasă, cu modesta Alanyaspor.

Silviu Lung, Cristi Săpunaru, Fernando Boldrin, Tiago Lopes şi William De Amorim au fost titulari. În prima repriză, Kayserispor a jucat modest, nu şi-a creat mari ocazii, iar la pauză s-a intrat cu 0-0.

Repriza secundă a început cum nu se putea mai prost pentru echipa lui Şumudică, care a primit gol în secunda 17, după ce Karaca a înscris cu un şut fără speranţe pentru Lung. Boldrin a reaprins speranţele gazdelor după ce a egalat în minutul 77. Săpunaru a fost eliminat în minutul 85, după ce a comis un penalty, transformat de Douglas, un minut mai târziu.

Marius Şumudică a văzut partida din tribună, fiind suspendat după ce a fost eliminat în meciul cu Istanbul Başakşehir. Cu trei etape înainte de final, Kayserispor se află pe locul 8 în clasament, cu 44 de puncte.