Gigi Becali, satisfăcut de remiza cu CFR: „Așa cum a zis și Petrescu, suntem 70 la sută favoriți la titlu! Contează că am rămas cu două puncte avans!”

Patronul „de facto” al FCSB-ului, Gigi Becali, a trăit la intensitate maximă finalul meciului cu CFR Cluj de pe Arena Naţională, încheiat 1-1.

Golul egalizator marcat de Bogdan Planic în primul minut al prelungirilor l-a făcut pe Becali să aibă un discurs liniştit la finalul partidei.

„Am avut emoţii când au marcat ei, dar apoi nu. Am zis asta e, ăsta e fotbalul. Apoi m-am rugat la Maica Domnului, am cerut un egal. Şi m-a ascultat şi mi-a dat. Am zis că poate nu merit, dar uite că mi-a dat un gol care face cât un campionat. Avem golaveraj, avem meciul direct, ei nu pot marca cinci goluri cu Viitorul sau cu Astra.

Sunt mulţumit de jocul echipei din prima repriză. În repriza a doua, ei au avut un plus. Noi trebuia să marcăm în prima repriză, a fost un Budescu ieşit din formă. Gnohere, la fel, dar a fost un meci de mare luptă. În repriza a doua nu am mai jucat nimic, au fost doar ei pe teren, au fost mai motivaţi.

A fost prea multă încrâncenare şi e bine că a ieşit aşa. Contează că suntem pe primul loc la ora asta, avem două puncte avans. Așa cum a zis și Petrescu, suntem 70 la sută favoriți la titlu! Dacă mă punea cineva să semnez pentru 1-1 sau 0-0, semnam cu ochii închişi. Ei mai au şanse 30%, atât! Avem deja o mână pe trofeu.

Am încredere în Astra, care poate să tragă la cupele europene. Am încredere în Craiova. Contează că noi am egalat şi suntem pe primul loc cu două puncte avans. Arbitrajul mi s-a părut extraordinar, mi-a plăcut de Kovacs”, a spus Gigi Becali, la ieșirea de pe „Arena Națională”.

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,