REZULTATE / Liga I, etapa a 7-a din play-off și play-out! Șase goluri s-au înscris în Craiova – Viitorul! FCSB și CFR Cluj s-au neutralizat a patra oară! Sepsi rămâne neînvinsă în play-out! Astra închide runda cu o victorie categorică

Etapa a șaptea din play-off-ul Ligii I este poate cea mai așteptată rundă din acest sezon, datorită întâlnirii dintre FCSB și CFR Cluj, ce va avea loc pe Arena Națională și ar putea decide campioana.

În play-out, Dinamo merge la Sfântu Gheorghe unde întâlnește echipa fără nicio înfrângere în cele șase meciuri disputate.

Programul complet

PLAY-OFF

Sâmbătă, 28 aprilie, ora 20:45

FINAL / Club Sportiv U Craiova SA – SC FC Viitorul Constanţa SA 3-3 (Mitriță ’24, Băluță ’45, ’57 / Cicâldău ’15, Ganea ’46, ’55)

Echipele de start:

CS U Craiova: Calancea – Screciu, Gardoş, Ferreira – Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Gustavo, Băluţă, Mitriţă
Rezerve: Popescu – Popov, Andre Santos, Kelic, Briceag, Bărbuţ, Burlacu
Antrenor: Devis Mangia

FC Viitorul: Cojocaru – Mladen, Hodogorea, Ghiţă, De Nooijer, Ganea – T. Băluţă – Cicâldău, Vînă – I. Hagi, Gavra
Rezerve: Buzbuchi – Duarte, Casap, Căpuşă, Drăguş, Voduţ, Ciobanu
Antrenor: Gheorghe Hagi


Duminică, 29 aprilie, ora 20:45

FINAL / SC Fotbal Club FCSB SA – FC CFR 1907 Cluj SA 1-1 (Planic ’90+1 / Djokovic ’76)

Echipele de start

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Găman, Planic, Momcilovic – Pintiii, Filip – D. Man, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Alibec, Jr. Morais, Fl. Coman, Ov. Poepscu, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban, Djokovic, Culio – Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă, A. Mureșan, S. Luchin, M. Bordeianu, Al. Ioniță, Costache, Mailat
Antrenor: Dan Petrescu


Luni, 30 aprilie, ora 20:45

FINAL / AFC Astra – ACSM Politehnica Iaşi 3-0 (Abang ’10, Stan ’47, Dandea ’82)

Echipele de start:

Astra: Iliev – Erico, Bejan, Polczak – Al. Stan, Dandea, Takayuki, Radunovici – Balaure, Abang, Fl. Matei
Rezerve: Lazar, Belu, Biceanu, Buș, Butean, Culda, Moise
Antrenor: Gigi Mulțescu

Poli Iași: Kelava – Sin, Jakodinskis, Mihalache, Panțâru – Mihăescu, Cioinac – Platini, Jo, Zaharia – Kizito
Rezerve: Koselev, Chelaru, Bosoi, Ștefănescu, Danale, Vlădeanu, Rusu
Antrenor: Flavius Stoican

CLASAMENT


PLAY-OUT

Vineri, 27 aprilie, ora 20:45

FINAL / SC FC Voluntari SA – ASC Juventus Bucureşti 0-1 (Vasile Gheorghe – 11 m ’58)

Echipele de start

FC Voluntari: Mincă – Achim, Balaur, Horj, Bucurică – Sânmărtean, Novac – Căpăţână, Benzar, Ivanovici – Bălan
Antrenor: Adrian Mutu

Juventus: Drăghia – Dima, Wallace, Kardes, Popescu – Gheorghe, Balgiu, Acolatse – Drăghici, Ciobanu, Nicoară
Antrenor: Marius Baciu


Sâmbătă, 28 aprilie, ora 18:00

FINAL / ACS Poli Timişoara – CS Concordia Chiajna 1-0 (Drăghici ’90+3)

Echipele de start:

ACS Poli Timișoara: Straton – Haruț, Melinte, Cînu, Raț – Munteanu, Vașvari, Artean, Ciucur – M. Roman, Drăghici
Rezerve: Curileac, Șeroni, Străuț, Bîrnoi, Enescu, Țigănașu, Popovici
Antrenor: Adrian Neaga

Concordia: Caparco – Patache, Albu, Enza, Fota – Babic, Prepeliță – Batin, Cristescu, Bumba – Bud
Rezerve: Vitkauskas, Bucșa, Deaconu, Bărboianu, Pena, Nivaldo, Bawab
Antrenor: Ionuț Badea


Duminică, 29 aprilie, ora 17:30

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – AFC Botoşani 2-1 (Rondon ’30, M. Constantin ’66 / Axente ’62)

Echipele de start

Gaz Metan: R. Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, S. Fytanidis, S. Bușu – Diogo Rosado, I. Cristea – D. Olaru, N. Chamed, Ely Fernandes – Rondon
Rezerve: Greab, R. Romeo, Pârvulescu, Popovici, David, Sîrghi, Tîrcoveanu
Antrenor: Cristi Pustai

FC Botoșani: Cobrea – Dumitraș, Burcă, Miron, Acsinte – Oaidă, Tincu – M. Roman, Moruțan, Chitoșcă – Axente
Rezerve: E. Pap, Fulop, Naif, Serediuc, Golubovici, Mușat, Rodriguez
Antrenor: Costel Enache


Luni, 30 aprilie, ora 18:00

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – SC Dinamo 1948 Bucureşti 2-0 (Tandia ’30, ’90+1)

Echipele de start

Sepsi: Niczuly – A. Martinez, Jure, Viera, Sato Daisuke – Ghinga, Petroviki – Tandia, I. Fulop, Hamed – Simonovski
Rezerve: Bela Fejer, Kuku, C. Dima, A. Rodriguez, I. Ursu, F. De Oliveira, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

Dinamo: Penedo – Corbu, Maric, Grigore, Olteanu – Hanca, Nistor, Mahlangu – Pesic, Popa, Moldoveanu
Rezerve: Muțiu, Dudea, Popescu, Șerban, Salomao, I. Gheorghe, Nemec
Antrenor: Florin Bratu

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13