REZULTATE / Liga a IV-a bucureșteană, etapa a 25-a. CSA Steaua, prima victorie după derby-ul de pe Arena Națională! Academia Rapid câștigă la scor meciul cu Asalt!

UPDATE / Academia Rapid a învins-o pe Asalt, în deplasare, cu scorul de 4-0, după un hat-trick reușit de Daniel Niculae (în minutele 13, 33 și 35) și un gol marcat de Alin Lădaru, în minutul 86.

Giuleștenii au șapte puncte avans față de rivala din Ghencea, dar steliștii mai au un meci de jucat. (Vezi mai jos clasamentul)

UPDATE / CSA Steaua și-a revenit după înfrângerea din derby-ul cu Academia Rapid. Dacă în etapa trecută, roș-albaștrii nu au obținut decât un punct în deplasarea cu Comprest, marți au bifat prima victorie.

„Militarii” au trecut de AFC Rapid cu 2-0, prin golurile marcate de Răsdan, în minutul 21, și de Bâtfoi, în minutul 70.

Etapa cu numărul 25 din Liga a IV-a bucureșteană este programată în cursul acestei săptămâni, marți și miercuri.

Steliștii dau din nou peste rapidiști, de această dată sub denumirea AFC, în timp ce liderul Academia Rapid joacă în deplasare cu AFC Asalt. Ambele partide sunt programate pe stadionul Electromagnetica, dar în zile diferite.