Nicolae Dică, dezamăgit după remiza cu Viitorul: „Am făcut cea mai proastă primă repriză de când am venit eu la Steaua”

FCSB s-a încurcat la Ovidiu, acolo unde a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul împotriva campioanei Viitorul. Trupa lui Hagi a condus cu 2-0, iar Man și Budescu au adus un punct în tabăra roș-albaștrilor.

Nicolae Dică s-a declarat dezamăgit de prestația echipei sale și a dezvăluit că le-a ținut un discurs „mai dur” elevilor săi la pauza meciului.

„Am făcut o primă repriză foarte proastă, cea mai proastă de când am venit eu la Steaua. Nu am reuşit să ieşim deloc din presingul lor. Am avut probleme mari pe faza defensivă, dar important este că am reuşit să schimbăm totul în repriza a doua. Am avut atitudine, am fost agresivi şi am reuşit să egalăm. Am avut un discurs mai dur la pauză, dar e bine că ne-am revenit în repriza a doua.

Mă aştept la mai multe de la fiecare jucător, nu numai de la Denis Alibec. Fiecare jucător trebuie să dea totul în fiecare meci. Nu cred că este decisiv meciul cu CFR din etapa următoare, aşteptăm să vedem ce fac ei mâine seară, mai ales că noi avem un program mai dificil. Toate echipele dau totul când joacă împotriva noastră”, a declarat Nicolae Dică, potrivit Telekom Sport.