REZULTATE / Liga I, etapa a 6-a din play-off și play-out. Dinamo a învins-o pe Poli în debutul rundei. FCSB s-a încurcat pe terenul campioanei, iar CFR Cluj a ratat șansa de a egala la puncte liderul! Craiova pierde la Giurgiu!

Play-off-ul și play-out-ul Ligii I au ajuns la etapa a șasea, rundă ce se va disputa pe parcursul a patru zile, începând de vineri, când Dinamo joacă în „Ștefan cel Mare” cu ACS Poli Timișoara.

În partea de sus a ierarhiei, liderul FCSB va evolua pe terenul Viitorului lui Hagi, CFR Cluj are teoretic un meci la îndemână, la Iași, iar Astra primește vizita lui CS U Craiova.

Programul complet

PLAY-OFF

Sâmbătă, 21 aprilie

FINAL / FC Viitorul – FCSB 2-2 (Vînă ’19, Gavra ’36/ Man ’45, Budescu ’55)

Echipele de start:

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țâru, Ghiță, Cr. Ganea – Cicâldau, T. Băluță, Vînă – Mățan, Gavra, I. Hagi
Rezerve: Buzbuchi, B. de Nooijer, Casap, Hodorogea, Drăguș, Căpușă, Lima
Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Bălgrădean – Benar, Planic, Bălașa, Momcilovic – Pintilii, Ov. Popescu – Man, Budescu, Fl. Tănase – Alibec
Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Filip, Junior Morais, F. Coman, Teixeira, Gnohere
Antrenor: Nicolae Dică


Duminică, 22 aprilie

FINAL / CSM Poli Iași – CFR Cluj 1-1 (Cristea  ’66/ Țucudean ’36)

Echipele de start:

CSM Poli Iaşi: D. Rusu – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Cioinac, Qaka – Platini, Jo, Zaharia – A. Cristea
Rezerve: Kelava – Jagodinskis, Ştefănescu, Kizito, Danale, Mihăescu, Pedro
Antrenor: Flavius Stoican

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Culio, Hoban, Bordeianu – Deac, Ţucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă – Mureşan, Rus, Costache, Păun, Mailat, Ioniţă
Antrenor: Dan Petrescu

Luni, 23 aprilie

FINAL / Astra Giurgiu – CS U Craiova 1-0 (Seto ’79)

Echipele de start:

Astra Giurgiu: Iliev – Bejan, Polczak, Erico da Silva, Radunovici – Mrzljak, Takayuki – Balaure, Fl. Matei, Al. Stan – Abang
Rezerve: Lazăr – Urko Vera, Butean, Chiriac, Biceanu, Buș, Moise
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

CS U Craiova: L. Popescu – Screciu, Kelici, Tiago Ferreira – Briceag, Bernardes, Mateiu, Bancu – Bărbuț, Băluță, Burlacu
Rezerve: Calancea – Gardoș, Zlatinski, Mitriță, Dimitrov, Popov, Gustavo
Antrenor: Devis Mangia


PLAY-OUT

Vineri, 20 aprilie

FINAL / Dinamo – ACS Poli Timișoara 1-0 (Moldoveanu ’74)

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Dudea, Maric, R. Grigore, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, D. Nistor (cpt) – Moldoveanu, D. Popa, Salomao
Rezerve: Muțiu – M. Popescu, Palici, Nemec, Torje, Romera, Ion Gheorghe
Antrenor: Florin Bratu

Poli Timișoara: Straton – Străuț, Melinte, Cânu (cpt), Raț – Al. Munteanu, Artean, Vașvari – Bârnoi, Popovici, Al. Ciucur
Rezerve: Curileac – Haruț, Enescu, Țigănașu, M. Oliva, Șeroni, Drăghici.
Antrenor: Adrian Neaga


Sâmbătă, 21 aprilie

FINAL / Concordia Chiajna – FC Voluntari 0-1 (A. Bălan ‘2)

Echipele de start:

Concordia Chiajna: A. Caparco – Patache, Albu, A. Marc, N. Fota – A. Prepeliță, S. Babic – Grădinaru, Cristescu, Bawab – Pena
Rezerve: Vitkauskas, Bucșa, Bumba, Nivaldo, Bărboianu, Deaconu
Antrenor: Ion Moldovan

FC Voluntari: Mincă – C. Achim, Horj, Balaur, Bucurică – Răuță, C. Lazăr – D. Benzar, F. Cernat, Ivanovici – A. Bălan
Rezerve: A. Voicu, G. Deac, Căpățînă, Novac, Sane, Leasă, Balauru
Antrenor: Adrian Mutu


Duminică, 22 aprilie

FINAL / Juventus București – Gaz Metan Mediaș 0-3 (Fernandes ’27, ’64, ’70)

Echipele de start:

Juventus: Drăghia – Ciprian Petre, Walace, Leca, Popescu – Simion – Drăghici, Rabei, Băjenaru, Ştefan – Elek
Rezerve: Gavrilaş, Balgiu, Gheorghe, Kardes, Constantinescu, Ciobanu, Acolatse
Antrenor: Marius Baciu

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, Sokratis, Sârghi, Buşu – Cristea, Diogo Rosado – De Freitas, Ely Fernandes, Olaru – Rondon
Rezerve: Greab, Romeo, Popovici, Târcoveanu, Dias, Chamed, Fioretis
Antrenor: Cristi Pustai

Luni, 23 aprilie

FINAL / FC Botoșani – Sepsi Sf. Gheorghe 2-2 (Plămada ’18, Tincu ’90+4 / Petrovikj ’42, Simonovski ’61)

Echipele de start:

FC Botoșani: Alberto Cobrea – Dumitraș, Burcă, Plămadă, Acsinte – Achim, Oaidă – M. Roman, Rodriguez, Golofca – Axente
Rezerve: Pap, Moruțan, Tincu, Cucu, Chitoșca, Mușat, Golubovic
Antrenor: Costel Enache

Sepsi: Niczuly – Martinez, Vieira, Jure, Dima – Ghinga, Petrovikj – Kuku, G. Rogriguez, I. Fulop – Simonovski
Rezerve: Fejer, Tandia, Ursu, F. De Oliveira, Hamed, Hadnagy, Burlacu
Antrenor: Eugen Neagoe

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26