VIDEO / Gol fabulos reușit de Keșerü în meciul cu Levski! Atacantul român a fost din nou decisiv pentru Ludogoreț

Claudiu Keșerü, atacantul celor de la Ludogoreț, a reușit un gol superb în victoria la limită reușită, sâmbătă, de echipa sa pe terenul lui Levski Sofia, scor 1-0.

Românul a irosit un penalty în minutul 52, dar a fost decisiv în minutul 83, când a înscris direct din corner și a adus victoria lui Ludogoreț. Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, a fost integralist, în timp ce Sergiu Buș, vârful lui Levski, a fost rezervă neutilizată.

Keșerü, 31 ani, a ajuns la 19 goluri marcate în acest sezon, per total. În play-off are deja 4 goluri, fiind pe primul loc în clasamentul golgheterilor.

Ludogoreț Razgrad conduce cu autoritate play-off-ul, având 75 de puncte, cu șase mai multe decât urmăritoarea ȚSKA Sofia, în timp ce Levski e pe locul 4, cu 50 de puncte.

Etichetat cu: , , , , , , , , ,