Marius Baciu, fermecat de portarul Chiajnei: „Merită să i se facă un nou contract. O să-l visăm cu toții!”

Juventus Bucureşti a pierdut meciul de la Chiajna, scor 1-2, deși la pauză se afla în avantaj. Antrenorul oaspeților, Marius Baciu, s-a declarat extrem de dezamăgit de ratările elevilor săi şi a remarcat că portarul Concordiei, Alessandro Caparco, merită un nou contract.

„În prima repriză cred că trebuia să se termine jocul, după cum am jucat. Am avut curaj, iniţiativă, ocazii, eram ferm convins că dacă intră Pena – eu îl cunosc foarte bine – ne vor împinge cu minge lungă. N-aveam voie noi, care am fost o echipă disciplinată şi chiar nu am avut probleme la faze fixe. Astăzi am cedat şi eram ferm convins că era greu să mai revenim. O primă repriză bună şi cu asta rămânem, restul chiar nu mai contează.

Dar am făcut un portar mare, am avut cele mai mari ocazii. Cred că trebuie să îi mai facă un contract cei de la Chiajna. O să-l visăm cu toţii. Am ratat ca la niciun joc, cred că am avut şase-şapte situaţii mari. În primele 15 minute, m-am şi speriat cum putem cu aşa mare uşurinţă să ratăm. Nu avem voie la nivelul ăsta să ratăm atât de multe ocazii”, a spus Marius Baciu, la Telekom Sport.