REZULTATE / Liga I, etapa a 5-a din play-off și play-out. Mitriță, hat-trick în meciul cu Iași. CFR Cluj a învins campioana, în deplasare. FCSB încheie runda cu un succes clar la Giurgiu!

Play-off-ul și play-out-ul Ligii I au ajuns la etapa a cincea, rundă ce se va disputa pe parcursul a patru zile, începând de vineri, când Dinamo joacă la Voluntari.

În partea superioară a clasamentului, Viitorul o poate încurca pe CFR Cluj la Ovidiu, iar FCSB merge la Giurgiu, unde întâlnește trupa lui Gheorghe Mulțescu. Craiova o găzduiește pe CSM Poli Iași.

Programul complet

PLAY-OFF

Sâmbătă, 14 aprilie

FINAL / Club Sportiv U Craiova SA – ACSM Politehnica Iaşi 4-1 (Mitriță ’18, ’45+1, ’55, Dimitrov ’90+1 / Danale ’72)

Echipele de start:

Craiova: Calancea – Popa, Gardoş, Ferreira – Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Bărbuţ, Glavina, Mitriţă
Rezerve: Popescu – Gustavo, Santos, Screciu, Popov, Briceag, Burlacu
Antrenor: Devis Mangia

Iaşi: Kolosev – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Oaka, Cioinac – Gavrilă, Soares, Zaharia – Kizito
Rezerve: Rusu – Ştefănescu, Danale, Jo, Cristea, Pedro, Bosoi
Antrenor: Flavius Stoican


Duminică, 15 aprilie

FINAL / SC FC Viitorul Constanţa SA – FC CFR 1907 Cluj SA 1-2 (Ianis Hagi ’85 / Omrani ’11, Deac ’25)

Echipele de start

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţâru, Hodorogea, De Noouier – Cicâldău, T. Băluţă, Ganea – Ciobanu, Ianis Hagi, Drăguş
Rezerve: Buzbuchi, Ghiţă, Măţan, Casap, Voduţ, Vână, Gavra
Antrenor: Gheorghe Hagi

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vincius, Boli, Camora – Culio, Hoban, Bordeianu – Deac, Ţucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă, Dokovic, Ioniţă, Mureşan, Rus, Costache, Mailat
Antrenor: Dan Petrescu


Luni, 16 aprilie

FINAL / AFC Astra – SC Fotbal Club FCSB SA 0-3 (Gnohere – 11 m ’27, Man ’48, Pintilii ’49)

Echipele de start:

Astra: Iliev – Cl. Iordache, Polczak, Erico, Stan (c) – Takayuki, Dandea – Balaure, Fl. Matei, L. Buș – Urko Vera
Rezerve: Lazar, Bejan, Culda, Butean, Mrzljak, Moise, Biceanu
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Bălașa, Momcilovici – Pintilii, Filip – Man, Budescu, Fl. Tănase (c) – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Morais, Fl. Coman, Teixeira, Ov. Popescu, I. Larie
Antrenor: Nicolae Dică


PLAY-OUT

Vineri, 13 aprilie

FINAL / SC FC Voluntari SA – SC Dinamo 1948 Bucureşti 2-4 (Voicu ’75, Balaur ’84 / Popa ’22, ’46, Balaur – autogol ’32, Mahlangu ’38)

Echipele de start:

Voluntari: Mincă – Leasă, Balaur, Achim, Bucurică – Marinescu, Răuță – Căpățână, Cernat, D. Benzar – G. Deac
Rezerve: Balauru, Horj, Novac, Sânmărtean, Pîrcălabu, Voicu
Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Penedo – Dudea, Marici, Katsikas, R. Grigore – Nistor, Mahlangu – Hanca, D. Popa, Pesici – Moldoveanu
Rezerve: Muțiu, Romera, Popescu, Olteanu, Palici, I. Gheorghe, Nemec
Antrenor: Florin Bratu


Sâmbătă, 14 aprilie

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Gaz Metan Mediaş 2-1 (Hadnagy ’69, Simionovski ’90+2 / Rondon ’30)

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly – Ursu, Dima, Viera, Sato – Ghinga, Petrovikj – Oliveira, Tandia, Fulop- Simonovski
Rezerve: Feher, Obsivac, Kuku, Y.Hamed, Gorrin, Dalmau, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

Gaz Metan: Greab – V. Crețu, M, Constantin, Fytanidis, Bușu – I. Cristea, Rosado – J. Diogo, Olaru, Chamed – Rondon
Rezerve: Pleșca, Sîrghi, Tîrcoveanu, Caiado Dias, Ely, R. Romeo, Pîrvulescu
Antrenor: Cristi Pustai


Duminică, 15 aprilie

FINAL / CS Concordia Chiajna – ASC Juventus Bucureşti 2-1 (Prepeliță ’68, Pena ’76 / Florin Ștefan ’27)

Echipele de start

Concordia Chiajna: Caparco – Patache, Albu, A. Marc, N. Fota – Prepeliță, Babic – Bawab, M. Cristescu, Bumba – Batin
Rezereve: Vitkauskas, Bucșa, Bărboianu, Enza-Yamissi, R. Deaconu, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Juventus București: Drăghia – Kardes, Wallace, Leca, F. Ștefan – V. Gheorghe, Simion, Băjenaru – S. Drăghici, Elek, Babei
Rezerve: C. Petre, Balgiu, Ciolacu, Nicoară, Ciobanu, M. Constantin, Gavrilaș
Antrenor: Marius Baciu


Luni, 16 aprilie

FINAL / ACS Poli Timişoara – AFC Botoşani 0-1 (Axente ’61)

Echipele de start:

ACS Poli: Straton – Haruţ, Melinte, Cânu, Oliva – Enescu, Vaşvari – Munteanu, Zaluschi, Ciucur – Drăghici
Rezerve: Curileac, Ţigănaşu, Croitoru, Străuţ, Bârnoi, Artean, M. Roman II
Antrenor: Leo Grozavu

FC Botoșani: Cobrea – Dumitraş, Plămadă, Burcă, Acsinte – Oaidă, Cucu – Moruţan, Rodriguez, Golofca – Axente
Rezerve: Pap, L. Fulop, Chitioşcă, Muşat, Miron, Golubovici, Serediuc
Antrenor: Costel Enache


CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2011-1
5Sepsi Sfantu Gheorghe19125
6FC Viitorul19120
7U Craiova 194816118
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9