REZULTATE / Liga a III-a, etapele a 20-a și a 22-a. Farul Constanța s-a întors acasă, dar a pierdut poziția de lider. Oțelul a câștigat la masa verde, Petrolul a stat, iar U Cluj s-a impus pe teren propriu

Liga a III-a se joacă în acest final de săptămână, vineri și sâmbătă, când se vor disputa etapele a 20-a pentru Seria a II-a și a III-a, respectiv a 22-a pentru Seria I, a IV-a și a V-a.

Farul Constanța își inaugurează stadionul cu echipa cu care se bate pentru prima poziție în grupă, Petrolul Ploiești stă, Oțelul Galați câștigă la masa verde partida programată în această rundă, iar U Cluj joacă pe teren propriu.

Programul complet

Seria I, etapa a 22-a

Vineri, 13 aprilie, ora 17:00
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Paşcani 1-0
CS Aerostar Bacău – CSM Roman 4-2

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 17:00
CSM Focşani 2007 – ASMS ACS Sănătatea Darabani 2-0
AFC Hărman – ACS KSE Târgu Secuiesc 4-3
CS Sporting Lieşti – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-1

Nu se dispută:
AFC Metalosport Galaţi – CSM Bucovina Rădăuţi 0-3 (la masa verde)
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CS Avântul Valea Mărului 3-0 (la masa verde)

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stă.


Seria a II-a, etapa a 20-a

Vineri, 13 aprilie, ora 17:00
SC FC Voluntari SA 2 – ACS Înainte Modelu 0-2
ACS Sportul Chiscani – ACSM Olteniţa 2-1

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 17:00
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Râmnicu Sărat 4-0 
ASSCS Farul Constanţa – AFC Progresul 1944 Spartac 1-1
ACS Victoria Traian – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 2-0
AS FC Agricola Borcea – AFC Metalul Buzău 2-5
AFC Unirea 04 Slobozia – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-0


Seria a III-a, etapa a 20-a

Vineri, 13 aprilie, ora 17:00
CS Concordia Chiajna 2 – AFCM Alexandria 1-1
CSM Flacăra Moreni – ACSF Voinţa Turnu Măgurele 0-3
ACS Viitorul Domneşti – SC Popeşti-Leordeni 1-6

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 17:00
CS Tunari – CS Atletic Bradu 1-3
AS FC Aninoasa – CS Mioveni 2 0-0
CS Sporting Roşiori 2008 – AFC Astra 2 1-0

ACS Petrolul 52 stă.


Seria a IV-a, etapa a 22-a

Vineri, 13 aprilie, ora 17:00
ACSO Filiaşi – CS Millenium Giarmata 3-1
CNS Cetate Deva – Club Sportiv U Craiova SA 2 2-0

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 17:00
ACS Şirineasa – CS Şoimii Lipova 5-0
CS Internaţional Băleşti – ACS Ghiroda 1-1
CS Naţional Sebiş – CSM Școlar Reșita 1-1
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 4-0
CSM Lugoj – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-1

AFC Hermannstadt 2 stă.


Seria a V-a, etapa a 22-a

Vineri, 13 aprilie, ora 17:00
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – CS Gaz Metan Mediaş 2 3-0

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 17:00
AFC Unirea Tăşnad – ACS FC Avrig 5-2
FC Unirea Dej – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 1-3
ACS Industria Galda – ACS Fotbal Comuna Recea 0-3
CSM Avântul Reghin – AFC Metalurgistul Cugir 1939 0-1

Sâmbătă, 14 aprilie, ora 19:00
AS FC Universitatea Cluj – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-1

Nu se dispută:
ACS Performanţa Ighiu – ACS Viitorul Ghimbav 3-0 (la masa verde)

CS Iernut stă.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB4157
2CFR Cluj3952
3CS U Craiova3452
4FC Viitorul2952
5Astra Giurgiu234-6
6CSM Poli Iasi204-7
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti3258
2FC Botosani2851
3OSK Sf Gheorghe1953
4Concordia Chiajna195-3
5FC Voluntari185-3
6ACS Poli Timisoara165-3
7Gaz Metan Medias155-2
8Juventus Bucuresti135-1