REZULTATE / Europa League, returul sferturilor de finală. Atletico și Arsenal, calificări scontate. Marseille face scor cu Leipzig, iar Salzburg produce surpriza și o elimină pe Lazio!

Europa League programează joi seară cele patru meciuri din manșa secundă a sferturilor de finală. Toate partidele vor începe la ora 22:05.

Arsenal merge la Moscova la adăpostul victoriei categorice de la Londra. Sporting Lisabona și RB Salzburg pornesc cu șansa a doua în fața lui Atletico Madrid respectiv Lazio Roma, în timp ce la Marseille calificarea rămâne deschisă.

Programul rundei

Joi, 12 aprilie, ora 22:05

FINAL / Marseille – RB Leipzig 5-2 (Ilsanker-autogol ‘6, Sarr ‘9, Thauvin ’38, Payet ’60, Sakai 90+4 / Bruma ‘2, Augustin ’55) (0-1, în tur)
FINAL / ȚSKA Moscova – Arsenal Londra 2-2 (Chalov ’39, Nababkin ’50 / Welbeck ’75, Ramsey 90+2) (1-4, în tur)
FINAL / Sporting Lisabona – Atletico Madrid 1-0 (Montero ’28) (0-2, în tur)
FINAL / RB Salzburg – Lazio Roma 4-1 (Dabbur ’56, Haidara ’72, Hwang Hee-Chan ’74, Lainer ’76) / Immobile ’55) (2-4, în tur)