VIDEO / Claudiu Keșeru a contribuit la victoria dramatică obținută de Ludogoreț în derby-ul cu ȚSKA Sofia!

Claudiu Keșeru își continuă forma excelentă din acest an cu un gol foarte important pentru Ludogoreț în meciul cu ȚSKA Sofia, încheiat cu 3-2 pentru echipa sa. Partida a contat pentru etapa a doua a play-off-ului campionatului Bulgariei.

În minutul 84, Keșeru a reluat cu stângul, din centrul careului, pe o respingere, în colțul din stânga porții lui Cerniauskas și a egalat scorul la 2.

Apoi, Swierczok a înscris în minutul 88, realizând „dubla” şi gazdele au obţinut astfel victoria, 3-2. Înaintea meciului, ŢSKA era la trei puncte în spatele lui Ludogoreţ, iar acum echipa lui Keşeru şi Moţi şi-a securizat poziţia de lider.

La Ludogorets, în afara lui Keșeru, integralist a fost și Cosmin Moți, în timp ce poarta celor de la ȚSKA Sofia a fost apărată de Vytautas Cerniauskas (29 de ani), fostul goal-keeper al lui Dinamo.

Keșeru, 31 ani, se află la al doilea meci consecutiv din play-off în care marcheză, după ”dubla” din meciul cu Vereya, scor 5-0. Atacantul român a ajuns la cota 19 în acest sezon și în total are 69 de goluri în campionatul Bulgariei.