Parcurs perfect pentru Cosmin Olăroiu în China! Jiangsu Suning, la a doua victorie consecutivă

Cosmin Olăriu a obţinut a doua victorie consecutivă pe banca lui Jiangsu Suning. Echipa pregătită de românul de 48 de ani s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Guangzhou R&F, una dintre formaţiile care au început foarte bine sezonul din China.

Guangzhou R&F este antrenată de fostul star al fotbalului sârb Dragan Stojkovic. Acesta a evoluat de-a lungul carierei pentru Radnkicki, Steaua Roșie Belgrad, Marseille, Verona și Nagoya Grampus Eight.

La fel ca şi în etapa precedentă, când Jiangsu a câştigat cu 2-1 partida de acasă cu Tianjin Teda, golurile s-au înscris după pauză. Huang Zichang a deschis scorul la trei minute de la revenirea de la vestiare, pentru ca brazilianul Alex Teixeira să stabilească rezultatul final din penalty, după o oră de joc.

Astfel, grație acestui nou succes, Jiangsu a trecut peste Guangzhou R&F, ambele cu câte 9 puncte, şi a urcat pe locul 5 al clasamentului, datorită golaverajului superior.

În runda următoare, echipa lui Cosmin Olăroiu va juca tot în deplasare, împotriva celor de la Tianjin Quanjian.