REZULTATE / Liga I, etapa a 4-a din play-off și play-out. Viitorul bate la Iași, în deschidere. Dinamo a umilit-o pe Chiajna în seara de Înviere, iar Astra a încurcat-o pe CFR. FCSB se distanțează la două puncte în fruntea clasamentului

Runda de Paști din Liga I se întinde iarăși pe durata a patru zile, de vineri până luni.

Etapa începe la Iași și se încheie, luni, cu cea mai așteptată confruntare, între liderul FCSB și ocupanta locului 3, Universitatea Craiova, meci de asemenea contând pentru play-off. Într-o altă partidă din jumătatea de sus a ierarhiei, CFR Cluj primește vizita Astrei Giurgiu.

În play-out, Dinamo joacă chiar în seara de Înviere, în Ștefan cel Mare, cu Chiajna.

PLAY-OFF

Vineri, 6 aprilie

FINAL / CSM Poli Iaşi – Viitorul Constanţa 0-2 (Voduț ’59, Ianis Hagi ’86)

Echipele de start

Poli Iași: Kelava – Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, A. Sin – Platini, Qaka, Mihăescu, Panțîru – Jo, A. Cristea
Rezerve: Koșelev, Chelaru, Gavrilă, Ștefănescu, Zaharia, Kizito, Pedro
Antrenor: Flavius Stoican

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țîru, V. Ghiță, De Nooijer – Cicîldău, T. Băluță, Vînă, I. Hagi – M. Voduț, A. Mățan
Rezerve: Buzbuchi, Drăguș, Gavra, Casap, Ciobanu, Hodorogea, Lima
Antrenor: Gică Hagi


Duminică, 8 aprilie

FINAL / CFR Cluj – Astra Giurgiu 1-1 (Vinicius ’54 / Polczak ’81)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban, Djokovic – Deac, Culio, Ioniţă – Ţucudean
Rezerve: Vâtcă – Mureşan, Peteleu, Păun, Mailat, Costache, Omrani
Antrenor: Dan Petrescu

Astra: Iliev – Belu, Polczak, Erico, Radunovic – Mrzljak, Dandea – Balaure, Seto, Stan – Abang
Rezerve: Lazar – L. Buş, Moise, Butean, V. Gheorghe, Culda
Antrenor: Gigi Mulțescu


Luni, 9 aprilie

FINAL / FCSB – CS U Craiova 2-0 (Momcilovic ‘6, Fl. Tănase ’50)

Echipele de start:

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălaşa, Momcilovic – Ov. Popescu, L. Filip – Man, Budescu, C. Tănase – Alibec
Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Gnohere, F. Tănase, Morais, Găman, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

CS U Craiova: Mitrovic – R. Popa, Kelic, T. Ferreira – Martic, Zlatinski, Andre Santos, Bancu – Bărbuţ, Mitriţă, Gustavo
Rezerve: Popescu, Briceag, Screciu, Mateiu, Băluţă, Gardoş, Dimitrov
Antrenor: Devis Mangia


PLAY-OUT

Sâmbătă, 7 aprilie

FINAL / FC Botoşani – FC Voluntari 1-0 (Roman ’47)

Echipele de start:

FC Botoșani: Pap – Acsinte, Burcă, Plămadă, A. Dumitraș – Achim, M. Roman, Tincu, Oaidă – Golubovici, Golofca
Rezerve: Cobrea, St. Cucu, Moruțan, Piftor, L. Fulop, Axente, Jonathan Rodriguez
Antrenor: Costel Enache

FC Voluntari: Mincă – Leasă, Balaur, Achim, Bucurică – Răuță, L. Marinescu, Căpățînă, P. Ivanovici – D. Benzar, G. Deac
Rezerve: Balauru, Pîrcălabu, L.Cazan, Novac, Cernat, Ad. Voicu
Antrenor: Claudiu Niculescu


FINAL / Dinamo – Concordia Chiajna 3-1 (Hanca ‘8, Nemec ’31, Mahlangu ’48 / Bumba ’90+2)

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Corbu, Marici, Katsikas, Olteanu – Monroy, Mahlangu – Hanca, Nistor, Pesici – Nemec
Rezerve: Muțiu, M. Popescu, D. Popa, Torje, Dudea, R. Grigore, Moldoveanu
Antrenor: Florin Bratu

Concordia: Vitkauskas – Patache, Albu, Marc, Panait – Prepeliță, Bucșa – Batin, R. Deaconu, Bumba – Bud
Rezerve: Caparco, Bawab, Babici, Bărboianu, Nivaldo, Yamissi, Pena
Antrenor: Ion Moldovan


Luni, 9 aprilie

FINAL / Gaz Metan Mediaş – ACS Poli Timişoara 1-1 (Diogo ’83 / Ciucur ’87)

Echipele de start:

Gaz Metan: Greab – Crețu, Sokratis, Sîrghi, Bușu – I. Cristea, I. Neagu – Joao Diogo, Tîrcoveanu, Lopes Fernandes – Rondon
Rezerve: Pleșca, R. Romeo, Popovici, Pîrvulescu, Chamed, I. Manole, Rosado
Antrenor: Cristi Pustai

ACS Poli Timișoara: Straton – Haruț, Melinte, Cînu, Maxi Oliva – A. Munteanu, Croitoru, Vașvari, Artean – Ciucur, Roman.
Rezerve: Smaranda, Al. Popovici, Enescu, Țigănașu, Zaluschi, Străuț, Bîrnoi
Antrenor: Leo Grozavu


FINAL / Juventus Bucureşti – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0-2 (Simonovski ’52, Tandia ’90+3)

Echipele de start:

Juventus: Drăgia – D. Popescu, M. Leca, Walace, Kardes – C. Petre, C. Ciobanu, C. Acolatse, C. Balgiu – M. Constantinescu, Drăghici
Rezerve: Gavrilaș, Ene, Simion, Gheorghe, Nicoară, Ciolacu, F. Ștefan
Antrenor: Marius Baciu

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly – Ursu, Viera, Obsivac, Sato- Petrovikj, Fülöp – Kuku, Tandia, Hamed – Simonovski
Rezerve: Fejer, Ghinga, Dalmau, Filipe Oliveira, Ross, Hadnaghy, Dima
Antrenor: Eugen Neagoe

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000