REZULTATE / Europa League, sferturi de finală. Arsenal și Lazio au marcat câte patru goluri, Leipzig a învins la limită, iar Atletico a deschis scorul din primul minut

Europa League a ajuns în faza sferturilor de finală, ce se va disputa în dublă manșă, începând de joi, 5 aprilie. Cele opt echipe rămase în competiție vor juca turul în aceeași zi, de la ora 22:05.

Arsenal, Atletico Madrid și Lazio debutează în această rundă pe teren propriu, în timp ce Marseille joacă în deplasare. Evoluția scorului poate fi urmărită și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

Programul rundei

Joi, 5 aprilie, ora 22:05

FINAL / Arsenal – TSKA Moscova 4-1 (Ramsey ‘9, ’28, Lacazette ’23, ’35 / Golovin ’15)

FINAL / Atl. Madrid – Sporting 2-0 (Koke ‘1, Griezmann ’40)

FINAL / Lazio – Salzburg 4-2 (Lulic ‘8, Parolo ’49, Anderson ’74, Immobile ’77 / Berisha ’30, Minamino ’71)

FINAL / RB Leipzig – Marseille 1-0 (Werner ’45+1)