Ovidiu Hațegan va arbitra echipa unui fotbalist român în „sferturile” Europa League

Ovidiu Hațegan va arbitra din nou în Europa League, alături de asistenții Octavian Şovre, Sebastian Gheorghe și adiționalii Istvan Kovacs şi Sebastian Colţescu.

Arbitrul român va conduce la centru partida dintre Lazio și Salzburg, din cadrul primei manșe a sferturilor de finală din Europa League. Meciul se va juca de la ora 22:05, iar evoluția scorului va putea fi urmărită și pe site-ul nostru www.SPTFM.ro.

În acest sezon al Ligii Campionilor, Hațegan a arbitrat cinci partide: unul în play-off, trei în grupe și unul din optimile de finală. În cadrul Europa League, arbitrul român va conduce abia a doua partida din această stagiune, după ce a condus Leipzig – Zenit în „optimi”.