REZULTATE / Liga a IV-a, etapa a 18-a. Academia Rapid câștigă la limită derby-ul cu CS Dinamo. CSA Steaua, victorie la ”masa verde” după ce Progresul București s-a retras de pe teren!

UPDATE / Comisia de Disciplină a decis scor 3-0 la ”masa verde” pentru roș-albaștri, după ce Progresul București a părăsit terenul de joc.

UPDATE / Partida dintre CS Progresul București 2005 și CSA Steaua s-a oprit în minutul 60, după ce echipa gazdă a părăsit terenul, nemulțumită de deciziile arbitrilor. Jucătorii Progresului au avut mai multe conflicte cu brigada de arbitri de-a lungul partidei și, după un aut neacordat, au decis să părăsească terenul.

În momentul respectiv, CSA Steaua conducea cu 2-0, în urma reușitelor semnate de Cătălin Mirea, în minutul 54, și de Florin Răsdan, în minutul 50. În mod normal, echipa gazdă va pierde partida la „masa verde”, cu 3-0 și, probabil, va fi și depunctată.

UPDATE / Giuleștenii se mențin pe primul loc în clasament după importanta victorie reușită, marți, în Ștefan cel Mare. Unicul gol al meciului a fost marcat de Adrian Grigore, în minutul 54.

Etapa cu numărul 18 din Liga a IV-a bucureșteană, rămasă restantă, se va disputa marți, când Academia Rapid va întâlni echipa care a încurcat-o pe CSA Steaua în urmă cu puțin timp.

Giuleștenii vor juca în deplasare, meciul împotriva formației CS Dinamo, în timp ce roș-albaștrii vor juca pe terenul celor de la Progresul Spartac.