REZULTATE / Liga a III-a, etapele a 17-a și a 19-a. Farul Constanța și U Cluj au bătut la scor, Oțelul și Petrolul s-au impus la limită

Etapele a 17-a și a 19-a din Liga a III-a, rămase restante, se vor disputa marți, zi în care se vor juca toate meciurile, de la ora obișnuită 17:00, excepție făcând două partide.

U Cluj și Petrolul Ploiești vor juca în nocturnă, de la ora 19:00, împotriva echipelor Unirea Tășnad, respectiv CS Tunari. Oțelul Galați va juca în deplasare, iar Farul Constanța rămâne acasă, în compania Victoriei Traian.

Programul complet

Seria I, etapa a 19-a

Marți, 3 aprilie, ora 17:00
CSM Roman – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-0
ACS KSE Târgu Secuiesc – CS Sporting Lieşti 1-1
CSM Paşcani – CS Aerostar Bacău 0-5
ASMS ACS Sănătatea Darabani – AFC Hărman 1-0
CSM Bucovina Rădăuţi – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-1
CSM Focşani 2007 – AFC Odorheiu Secuiesc 3-1

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Metalosport Galaţi 3-0 (la masa verde)


Seria a II-a, etapa a 17-a

Marți, 3 aprilie, ora 17:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-2
ACS Înainte Modelu – ACSM Olteniţa 1-0
AFC Metalul Buzău – ACS Sportul Chiscani 2-0
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Unirea 04 Slobozia 0-5
AFC Progresul 1944 Spartac – SC FC Voluntari SA 2 2-0
CSM Râmnicu Sărat – AS FC Agricola Borcea 1-0
ASSCS Farul Constanţa – ACS Victoria Traian 6-0


Seria a III-a, etapa a 17-a

Marți, 3 aprilie, ora 17:00
CS Mioveni 2 – SC Popeşti-Leordeni 2-2
CS Atletic Bradu – ACS Viitorul Domneşti 4-0
ACSF Voinţa Turnu Măgurele – CS Sporting Roşiori 2008 3-1
AFCM Alexandria – AS FC Aninoasa 1-0
CS Concordia Chiajna 2 – CSM Flacăra Moreni 3-0
AFC Astra 2 stă.

ora 19:00 ACS Petrolul 52 – CS Tunari 1-0


Seria a IV-a, etapa a 19-a

Marți, 3 aprilie, ora 17:00
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi 0-6
CSM Școlar Reșita – CSM Lugoj 1-0
ACS Ghiroda – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0
Club Sportiv U Craiova SA 2 – AFC Hermannstadt 2 1-2
CS Şoimii Lipova – CS Naţional Sebiş 0-1
CS Millenium Giarmata – CS Internaţional Băleşti 3-0
ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva 2-2

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara stă.


Seria a IV-a, etapa a 19-a

Marți, 3 aprilie, ora 17:00
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Performanţa Ighiu 0-0
CS Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Metalurgistul Cugir 1939 0-1
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CSM Avântul Reghin 2-1
CS Iernut – ACS Industria Galda 0-1
ACS FC Avrig – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej 3-0

ora 19:00 AS FC Universitatea Cluj – AFC Unirea Tăşnad 5-0

ACS Viitorul Ghimbav stă.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000